Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Chalcedony - Clematis Chalcedony

Cena: 27.00 PLN
Nasza cena: 22.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Trojeść krwista- Asclepias Incarnata

Trojeść krwista- Asclepias Incarnata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Należy do rodziny Asclepiadaceae-trojeściowate. W warunkach naturalnych występuje w Ameryce Północnej w miejscach słonecznych, ale podmokłych. Wyrasta do 100 cm. Liście naprzeciwległe, wąskie lub jajowate, kwiatostany wyrastające parami z kątów górnych liści. Kwiaty różowo-czerwone, pachnące wanilią. Kwitnie od lipca do sierpnia. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych, półcienistych, na glebach próchnicznych, wilgotnych. Jako roślina bagienna nadaje się do sadzenia w strefie przejściowej nad zbiornikami wodnymi. Kwiaty wabią kolorowe motyle, co stanowi jej dodatkową zaletę.

ROJEŚĆ KRWISTA (Asclepias incarnata) Wysoka (do100 cm) bylina, pochodząca z Ameryki Północnej, gdzie rośnie na wilgotnych łąkach i brzegach wód. Rośnie w kępach. Łodygi w przekroju okrągłe, proste, grube i sztywne, w górnej części widlasto rozgałęzione. Liście jajowatolancetowate, naprzeciwległe, odstające od łodyg prawie pod katem prostym. Kwiaty do * mm średnicy, różowoczerwone, pachnące wanilią, zebrane w półkuliste baldaszki wyrastające na końcach rozgałęzień łodygi. Budowa kwiatu bardzo oryginalna - płatki są odgięte do tyłu, a pręciki i słupki zrośnięte w twór przypominający kształtem koronę. Kwitnie w lipcu-sierpniu. Owocem jest wydłużona torebka, przypominająca kształtem jaskółkę w locie, zawierająca płaskie nasiona opatrzone puchem lotnym. Bylina, o egzotycznym i jakby "geometrycznym" wyglądzie, przydatna do sadzenia na rabatach lub na brzegach oczek wodnych, w miejscach słonecznych. Mimo że w naturze rośnie w miejscach wilgotnych, w uprawie znosi warunki dość suche. Kwiaty są miododajne i obficie przyciągają motyle. W Polsce mało znana i rzadko uprawiana. Mrozoodporność całkowita. Roślina długowieczna.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Borówka amerykańska Bluecrop - Vaccinium cor. Bluecrop

Cena: 16.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak miniaturowy Palibin-Syringa meyeri Palibin

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kokoryczka wysoka - Polygonatum commutatum

Cena: 14.50 PLN

Otwórz opis produktu

Róża X Solero Korgeleflo -ROSA X Solero Korgeleflo

Cena: 29.00 PLN