Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Oliwka europejska-Olea europaea

Cena: 29.00 PLN
Nasza cena: 23.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kalina japońska Onondaga- Viburnum sargenti Onondaga

Kalina japońska Onondaga- Viburnum sargenti Onondaga
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:18.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niesamowicie dekoracyjna kalina, o atrakcyjnym przez cały sezon ulistnieniu oraz oryginalnych kwiatach. Choć pochodzi z daleka, bo odległych krańców Azji to wybornie komponuje się z naszymi rodzimymi roślinami a przy tym świetnie zimuje i nie ma wygórowanych wymagań, by pięknie rosnąć.

Wielopniowy, bardzo gęsty krzew dorastający do około 3 m wysokości. Początkowo przybiera nieco smukły pokrój, z wiekiem korona rozkrzewia się i dorosłe okazy mogą osiągnąć średnicę ponad 2 m i zaokrągloną sylwetkę.

Liście duże, do 10 cm długości, trójklapowe, z najdłuższą klapą środkową. Blaszki lśniące, z widocznym użyłkowaniem i o wyraźnie ząbkowanym, ozdobnym marginesie. Wiosną rozwijają się w kolorze ciemnego bordo, z czasem przebarwiają się do świeżej zieleni, by jesienią ponownie rozgrzewać otoczenie intensywną czerwienią.

W maju bogato okrywa się płaskimi, okrągłymi kwiatostanami o średnicy około 10 cm. Skupiają one drobne, rurkowate kwiaty płodne, purpurowe w pączkach z czasem bladoróżowe, które otoczone są kwiatami płonymi o 5 aksamitnie kremowo-białych płatkach. Prezentują się wyjątkowo urokliwie i przez długie tygodnie zachowują świeżość. Dodatkowo z czasem mogą zmienić się w efektowne owoce w postaci czerwonych korali.

To pochodząca z Azji kuzynka naszej kaliny koralowej. W naturalnym środowisku porasta zarośla, widniejsze tereny leśne i nadrzeczne na południowych krańcach Syberii, w północnych Chinach i Japonii. Prezentowana odmiana jest efektem pracy Donalda Egolfa, który w 1966 roku wprowadził ją do obrotu rynkowego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej posadzić ją w półcieniu, w miejscu osłoniętym od wiatru.

Gleba – preferuje świeże, ogrodowe ziemie, dość żyzne i zasobne a przy tym o stałej, dużej wilgotności, gdyż źle znosi suszę.

Mrozoodporna na terenie całej Polski, zimuje bez uszkodzeń nie wymagając okrycia.

Godna polecenia na miejsca eksponowane, zarówno jako pojedynczo rosnący okaz jak i w kompozycjach z kalinami lub innymi krzewami o podobnym terminie kwitnienia, con pozwala uzyskać efekt powodzi kwiatów.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 o wys. ok. 40 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Żylistek mieszańcowy Strawberry Fields- Deutzia x Strawberry Fiellds

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hakonechloa macra Beni-Kaze

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłka okazała-Eragrostis spectabilis

Cena: 17.00 PLN