Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Powojnik pełny - Clematis Veronica's Choice

Cena: 27.00 PLN
Nasza cena: 22.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Sadziec dęty Atropurpureum - Eupatorium Atropurpureum

Sadziec dęty Atropurpureum - Eupatorium Atropurpureum
Cena brutto za sztukę:18.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 16 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana "Atropurpureum" to jedna z najwyższych przedstawicieli tego gatunku i osiąga wysokość 200 cm i charakteryzuje się purpurowo-czerwonymi łodygami. Liście zebrane w okółkach są kształtu od lancetowatego do owalnego, nieregularnie ząbkowane, na krótkich ogonkach. Kwiatostany w postaci koszyczków składają się z kilkudziesięciu pojedynczych kwiatów koloru wiśniowo-czerwonego. Bylina kwitnie od lipca do września. Nadaje się do wysadzania jako roślina soliterowa, a ścięte kwiatostany ciekawie prezentują się w wazonach.

Sadziec dęty to wspaniała , niewymagająca bylina zwłaszcza do dużych , naturalistycznych ogrodów.Należy do rodziny astrowatych. W stanie naturalnym występuje w płn-wsch. części Ameryki Płn. i Eurazji. Dorasta w zależności od odmiany od 70 cm nawet do 200 cm.Wymaga gleby gliniastej ,dostatecznie wilgotnej, zasobnej w składniki pokarmowe i wapń. Istotnym elementem jest jej nawadnianie w okresie letniej suszy w czasie gdy zawiązuje kwiatostany . Lepiej rośnie na stanowiskach pół-cienistych ,ew. góra w słońcu , ale dół jej powinien być zacieniony. Kwiatostany to duże koszyczki ok.20 cm średnicy , złożone z licznych pojedynczych rurkowatych kwiatów.Kolor w zależności od fazy kwitnienia od jasnofioletowego do wyblakłego różu.Intensywnie pachnące , słodki aromat przyciąga różnorodne owady w dużych ilościach.Kwitnienie zaczyna się dość późno pod koniec lipca i trwa mniej więcej do połowy września. Kwiaty doskonale nadają się na cięcie , można je też suszyć.Na zimę sadźce przycinamy na wysokość ok. 10 cm. Odbijają w połowie kwietnia.Roślina całkowicie mrozoodporna, pozbawiona chorób i szkodników.
Rozmnażamy przez podział kłącza lub wysiew nasion do zimnego inspektu wczesną wiosną lub bezpośrednio go gruntu jesienią.
Roślina ukorzeniona w doniczce C- 2 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Sasanka różowa - Pulsatilla vulgaris Perlen Glocke

Cena: 15.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kostrzewa sina Blue Select - Festuca glauca Blue Select - Trawa niebieska

Cena: 8.50 PLN

Otwórz opis produktu

Świdośliwa kanadyjska- Amelanchier lamarckii

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bez czarny Pulverulenta-Sambucus nigra Purverulenta

Cena: 28.00 PLN