Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Chalcedony - Clematis Chalcedony

Cena: 27.00 PLN
Nasza cena: 22.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kudrania tricuspidata-Cudrania tricuspidata

Kudrania tricuspidata-Cudrania tricuspidata
Cena brutto za sztukę:54.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 54 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Cudrania tricuspidata - niewielkie drzewo bądź krzew pochodzący z terenów Azji. W Chinach wykorzystywana do karmienia jedwabników. Owoce niewielkich rozmiarów, koloru czerwonego bardzo słodkie podobne do wielkich malin. Świetnie nadająca się do formowania na bonsai. Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie!

Kudrania pochodzi ze wschodniej części Chin. Rośnie tam na skalistych zboczach gór na wysokości 500-2200 m.n.p.m. Porasta obrzeża widnych lasów, spotykana wzdłuż dróg. W Polsce jest prawie nieznana. Do Europy została przywieziona około 1872 roku. W naturze dorasta do 6 m wysokości i 6 m szerokości, rośnie wolno. Może rosnąć w formie krzewu lub niewielkiego drzewa. Liście sezonowe. Gałęzie pokryte są cierniami. Atrakcyjna jest w uprawie ogrodowej ze względu na jadalne owoce. Mają one kształt kulisty, czerwoną barwę, błyszczące, zebrane w kiście. Przypominają z wyglądu bardzo wielkie maliny, około 25 mm średnicy. Owoce są wyjątkowo słodkie, aromatyczne w smaku przypominają figi. Zawierają liczne, duże nasiona. Jak zacznie owocować, to owocuje corocznie bardzo obficie. Liście wykorzystywane są jako alternatywne do morwy pożywienie dla jedwabników. Roślina wykorzystywana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej.

Kwitnie w lipcu. Kwiaty są rozdzielnopłciowe - męskie lub żeńskie. Niektórzy autorzy podają, że jest to roślina dwupienna, czyli na jednej roślinie są tylko kwiaty żeńskie lub męskie. Do owocowania potrzebny jest więc egzemplarz męski i egzemplarz żeński. Producent tych krzewów z kolei podaje, że roślina jest samopylna, że wystarczy do owocowania tylko jedna roślina. W innym źródle znalazłem informację, że niewielka ilość małych owoców może pojawiać się na egzemplarzach męskich. Z informacji tych wynika, że jednak do obfitego owocowania potrzebnych jest więcej egzemplarzy tej rośliny.

Kudrania wymaga gleby lekkiej, piaszczystej, tak aby pędy w okresie jesiennym szybko zdrewniały. Odczyn gleby powinien być zasadowy pH powyżej 7,0. Stanowisko powinno byś słoneczne, zaciszne. Od sierpnia co 14 dni roślina powinna być zasilana siarczanem potasu. W pełni mrozoodporna, wytrzymuje temperatury do - 27ºC.
tekst zaczerpnięty ze strony http://debiany.pl


Roślina ukorzeniona w doniczce c3 o wysokości ok.50cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Katalpa fioletowa na pniu- Catalpa erubescens Purpurea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Akant miękki Tasmanian Angel -Acanthus mollis Tasmanian Angel

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Diamantino® - Hydrangea paniculata Diamantino®

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina angielska -Viburnum carcephalum

Cena: 95.00 PLN