Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Przetacznik kłosowy Dwarf Blue- Veronica Ulster Dwarf Blue

Cena: 14.00 PLN
Nasza cena: 11.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Curly Red – Leucothoe axilaris Curly Red

Kiścień Curly Red – Leucothoe axilaris Curly Red
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:32.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kiścień „Curly Red” to zimozielony, gęsty krzew o powolnym wzroście, który w czasie 10 lat przyrasta do około 0,5 wysokości i szerokości. Odmiana wyselekcjonowana w holenderskie szkółce w 1996 r , objęta licencją. Nagrodzona w 2004 roku na giełdzie ogrodniczej w Aalsmeer,
Jego największym walorem są niezwykle atrakcyjne, poskręcane, błyszczące liście.W kształcie eliptyczne i ostro zakończone. Ich barwa zmienia się w zależności od pory roku. Jesienią i zimą liście przybierają kolor ciemno czerwony , który tracą dopiero na wiosnę, zostawiając jedynie młode pędy w kolorze bordowym. Na lato roślina przybiera kolor głębokiej zieleni..
W drugiej połowie maja do połowy czerwca kiścień zakwita kremowo-białymi i kwiatami w kształcie drobnych dzwonków zebranych w grona o długości 12-16 cm.

Kiścień wywodzi się z rodziny wrzosowatych, potrzebuje kwaśnej gleby , ph w przedziale między4 a 5, średnio wilgotnej, koniecznie przepuszczalnej. Podobnie jak większość wrzosowatych lepiej czuje się w pólcieniu aniżeli w pełnym słońcu.
Warunkiem mającym zasadniczy wpływ na uprawę kiścienia jest stworzenie mu odpowiedniego podłoża. Kiścienie posiadają płytki lecz bardzo rozgałęziony system korzeniowy. Dlatego idealnym podłożem gwarantującym mu właściwy drenaż, ph oraz strukturę gleby będzie mieszanka ziemi liściowej z torfem oraz ziemią ogrodową. Bez względu na stanowisko kiścienie należy ściółkować korą co zabezpieczy nie tylko przed wysychaniem , ale i nagrzewaniem wierzchniej warstwy gleby. Kiścienie należy nawozić co najmniej 2 razy w ciągu roku . Może to być gotowa mieszanka nawozowa przeznaczona do roślin kwasolubnych . Nie należy nawozić później niż do końca lipca. Nie wymaga cięcia . Rzadko choruje ( może wystąpić plamistość liści oraz mączniak ) . Ze szkodników najgroźniejszy jest wełnowiec , w upalne , suche lata, mączlik szklarniowy. Częściej na kiścieniach możemy zaobserwować choroby fizjologiczne wynikające z nieodpowiedniego ph. gleby , niskiej wilgotności gleby lub braku odpowiednich składników pokarmowych. Objawiają się one zdeformowanymi listkami, które opadają ,żółtymi obwódkami lub niewłaściwym ich wybarwieniem.

Kiścień idealnie nadaje się do zimozielonych kompozycji krzewów, jako roślina pojemnikowa lub do obsadzania niewielkich ścieżek wraz z innymi wrzosowatymi. Pięknie komponuje się w ogrodach w stylu japońskim.
Kiścień jest rośliną w pełni mrozoodporną, jednak młode roślinki zaleca się okryć na zimę np. gałązkami świerkowymi.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka ukorzeniona w doniczce C-2, ładnie rozgałęziona.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 14.50 PLN

Otwórz opis produktu

Jabłoń ozdobna Royalty - Malus Royalty

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska Pink Chiffon®-Hibiscus syriacus Pink Chiffon®

Cena: 36.00 PLN