Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 60.00 PLN
Nasza cena: 50.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bambus karłowy -Pleioblastus argenteostriatus pumilus

Bambus karłowy -Pleioblastus argenteostriatus pumilus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Wytrzymała, karłowata odmiana bambusa , która rozjaśni ciemniejsze zakątki, szczelnie zakryje podłoże i pięknie zagęści rabaty nawet u niedoświadczonych ogrodników. Wprowadzi do otoczenia harmonię i spokój, a jednocześnie nada orientalnego charakteru.
Łatwy w uprawie bambus, który przez pierwsze lata osiąga 50 – 80 cm a docelowo dorosnąć może do około 1,2 m wysokości. Intensywnie się rozrasta, tworzy zwarte kępy o średnicy do 2 m. Łodygi cienkie i słabo rozgałęzione, jednak sztywne i gęsto wyrastające z podziemnego kłącza. Początkowo przybierają zielony kolor, z czasem z czerwonym odcieniem, który staje się intensywniejszy w słońcu. Starsze pędy okrywają się złocisto-żółtą barwą.

Liście dorastające do 10 cm, o lancetowatym kształcie, z zaostrzonym wierzchołkiem, całobrzegie. Są w kolorze żywej, przyjemnej dla oka zieleni. Bardzo obficie wyrastają na pędach nadając atrakcyjny wygląd.

Ojczyzną rośliny jest odległa nam Japonia.

Warunki uprawy:

Stanowisko – poradzi sobie niemal w każdej lokalizacji osłoniętej od silnie wiejących wiatrów. Najlepszy będzie półcień, ekspozycja południowo-zachodnia. W pełnym słońcu prezentuje się dorodnie, jednak pamiętać należy wówczas o codziennym zraszaniu go i regularnym podlewaniu w okresach bezdeszczowych.

Gleba – odpowiadają mu ziemie wilgotne, ale i przepuszczalne.

Nie wymaga zabezpieczania przy temperaturach do -23°C, zatem w naszych warunkach, by mieć gwarancję, że nie ulegnie uszkodzeniom warto go zabezpieczyć na zimę. Należy do roślin ekspansywnych dlatego zaleca się sadzenie go w barierach korzeniowych.

Idealny do ogrodów japońskich, gdzie świetnie skomponuje się nie tylko z egzotycznymi okazami, ale i rodzimymi trawami. Na ogrodowych rabatach stworzy doskonałe zielone tło dla wielobarwnie kwitnących bylin. Z powodzeniem wyznaczy strefy jako roślina graniczna, a odpowiednio przycinana uformuje ścianę żywopłotu. Nowoczesnym aranżacjom nada klasy i wytworności. Z powodzeniem można uprawiać ją w pojemnikach jako dekorację patio, tarasu, balkonu.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Piers japoński Valley Valentine -Pieris japonica Valley Valentine

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa China girl-Cornus kousa China girl

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Irga wierzbolistna Parkteppich na pniu - Cotoneaster salicifolius Parkteppich sztam

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kwiecisty florida- Cornus florida

Cena: 35.00 PLN