Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Crimson Cushion- Scabiosa Crimson Cushion

Cena: 23.00 PLN
Nasza cena: 19.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


CONVOLVULUS CNEORUM

CONVOLVULUS CNEORUM
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Elegancja, subtelność, harmonia - to cechy, które wprost biją od tego klasycznego „srebrnego krzewu”. Późną wiosną pojawia się na nim prawdziwa powódź urokliwych kwiatuszków, która trwa aż do jesieni.

To krzew z rodziny powojowatych tworzący niskie, bardzo bujne i zwarte „kopczyki”. Średnio osiąga 60 cm wzrostu i może rozrastać się nawet do 75 cm rozpiętości. Drobniutkie, podłużne liście są szarozielone i pokryte drobnymi włoskami, które nadają roślinie unikalny srebrzysty blask.

Od czerwca do września z różowych pąków rozwijają się białe, kielichowate kwiaty z żółtymi gardłami. Mają 2,5 – 4 cm średnicy i pojawiają się na końcu łodyg - pojedynczo bądź w luźnych wiechach. Otwierają się lub zamykają w zależności od światła. Atrakcyjny kąsek dla pszczół i motyli.

Zdobywca prestiżowej nagrody Award of Garden Merit przyznawanej przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze dla rośliny szczególnie wartościowej i zasługującej na szerokie rozpowszechnienie.

Gatunek występuje między innymi na obszarach przybrzeżnych Hiszpanii i Albanii. Spotkać można go także we Włoszech - w zachodniej Toskanii oraz na Sycylii, Capri i Li Galli. W Chorwacji znajduje się u wybrzeży wielu wysp. Najczęściej pojawia się w pęknięciach skał.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuje się w miejscach o dużym nasłonecznieniu, dodatkowo osłoniętych od wiatru, które przypominają warunki jej naturalnego występowania.

Gleba – preferuje gleby zasadowe i dobrze przepuszczalne o umiarkowanej wilgotności.

Roślina jest wytrzymała, ale nie jest odporna na ujemne temperatury, w naszym klimacie trzeba pamiętać o jej zabezpieczeniu przed zimą.

Niezbędny element ogrodów śródziemnomorskich. Świetnie wygląda jako obwódka rabatki, fantastycznie odnajduje się także na skalniakach. Nienagannie prezentuje się również w pojemnikach i donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Lilak miniaturowy Palibin-Syringa meyeri Palibin

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Cena: 32.00 PLN