Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mahonia aquifolium Cabaret®

Cena: 110.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiśnia piłkowana pendula - Prunus serrulata Kiku-shidare na pniu

Wiśnia piłkowana pendula - Prunus serrulata Kiku-shidare na pniu
Cena brutto za sztukę:450.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 450 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To kompaktowych rozmiarów drzewko, ale o jakże dekoracyjnym pokroju i efektownie prezentujące się w czasie kwitnienia. Kolejna atrakcyjna odmiana wiśni, polecana wielbicielom unikalnych okazów.

Osiąga zazwyczaj 4 m wysokości. Pędy niezbyt gęste i raczej słabo rozgałęzione, ale długie, łukowato wyginają się na zewnątrz i przewieszają niekiedy nawet do samej ziemi. Tworzą w ten sposób przecudnej urody, luźną, zgrabną parasolowatą koronę o rozpiętości dochodzącej do 4 m.

Liście z pąków wybijają niemal bordowe, szybko jednak zaczynają lśnić zdrową, ciemną zielenią, by na koniec sezonu nabrać ponownie ciepłych rumieńców w tonach czerwieni i pomarańczu. Blaszki duże, smukłe, w zarysie eliptyczne z długimi, ostrymi wierzchołkami i o drobno piłkowanych marginesach.

Kwiaty pełne, o średnicy około 6 cm, składające się z ponad 50 wąskich, płatków, przypominają nieco małe, delikatne różyczki zwisające na długich szypułkach z pędów w okazałych pękach. Z pełną obfitością rozwijają się w maju fenomenalnie zdobiąc krzew swym intensywnie różowym kolorem.

Warunki uprawy:
Stanowisko – koniecznie należy wybrać miejsce zaciszne, by nie narażać jej na silne podmuchy wiatrów, najlepiej w pełnym słońcu.
Gleba – potrzebuje żyznej ziemi ogrodowej ze sporą ilością składników próchnicznych, stałe umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność dorosłych okazów pozwala im z powodzeniem zimować na terenie całej Polski, jednak młode zaleca się zabezpieczyć przed nastaniem mrozów, szczególnie jeśli uprawiane są w chłodniejszych regionach kraju.

Idealna wprost na reprezentacyjne stanowiska, przy frontowych schodach, zarówno jako soliter jak i do stworzenia godnego pozazdroszczenia szpaleru prowadzącego do naszych drzwi. W aranżacjach warto zapewnić jej miejsce na przodzie, by mogła pochwalić się swoim pokrojem. W pełni lata to również ciekawe tło dla wielu kwitnących wówczas barwnie bylin.

Oferowane drzewko jest ukorzenione w doniczce 15 litrowej, szczepione na wysokości 210 cm, ma wysokość pomiędzy 240 – 270 cm.
Obwód pnia 10-12 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 78.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa RUBY ANGEL'S BLUSH- Hydrangea paniculata RUBY ANGEL'S BLUSH

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Blue Sarah - Fuchsia Blue Sarah

Cena: 38.00 PLN