Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 69.00 PLN
Nasza cena: 55.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zimokwiat wczesny - Chimonanthus praecox

Zimokwiat wczesny - Chimonanthus praecox
Cena brutto za sztukę:175.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 175 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W Polsce rośnie jako kompaktowych rozmiarów krzew liściasty o dość luźnym pokroju. Pędy wyprostowane, dorastają u nas do nieco ponad 2 m wysokości, całkiem ładnie się rozwidlają, tworząc zgrabną, może nieco nieregularną, ale zbliżoną do półkulistej sylwetkę.

Zaskakuje niekiedy już z końcem zimy. Wtedy to na bezlistnych gałązkach, z pąków powstałych jeszcze w poprzednim sezonie i schowanych pod omszonymi łuskami, zaczynają rozwijać się charakterystyczne kwiaty. Subtelnie zwisają na krótkich szypułkach, wyglądają jakby były wykonane z cieniutkiego, półprzeźroczystego i mocno nawoskowanego papieru, osiągają około 2 cm średnicy. Złożone tylko z działek kielicha, przy czym te zewnętrzne są dłuższe, smuklejsze, w kolorze kremowej żółci, zaś te w środku nieco mniejsze i wyraziście bordowe. Nie tylko prezentują się intrygująco o tej porze roku, ale roztaczają wokół intensywny, bardzo przyjemny zapach.

Liście okazałe, dorastają do 20 cm długości, układają się na pędach naprzeciwlegle. Blaszki szeroko eliptyczne, całobrzegie, o długich i ostrych wierzchołkach. Powierzchnia błyszcząca, w kolorze zdrowej, ciemnej zieleni, szorstka.

Owoce w postaci wąskich u nasady i pękatych u dołu, brązowiejących torebek, bez większego znaczenia dekoracyjnego.

W naturze porasta tereny leśne we wschodnich regionach Chin.

Warunki uprawy:

Stanowisko – w naszych warunkach klimatycznych musimy bezwzględnie zapewnić mu miejsce ciepłe, o pełnej ekspozycji na słońce, osłonięte od wiatrów, szczególnie mroźnych.

Gleba – warto zadbać również o to, by podłoże było dość żyzne, zasobne w składniki odżywcze, o umiarkowanym poziomie wilgotności i doskonałej przepuszczalności.

Mrozoodporność niepewna – najważniejsze by wybrać najbardziej odpowiadające mu stanowisko, zapobiec zimowym zastoinom wodnym w otoczeniu rośliny i dobrze okryć u podstawy, młode okazy nawet słomianym chochołem i to właściwie na terenie całego kraju. Bardziej przezorni mogą spróbować uprawy w donicach, które przed nastaniem mrozów należy przenieść do chłodnych pomieszczeń. Po zakończeniu kwitnienia zalecane jest wykonanie cięcia, co ma pobudzić roślinę do jego zintensyfikowania w kolejnych latach.

Pełnię swej urody pokaże posadzony na tle zimozielonego żywopłoty. Warto znaleźć dla niego miejsce przy wejściu lub oknie by móc napawać się jego wyśmienitym zapachem, a kilka zakwitających gałązek włożonych do wazonu odświeży domowe powietrze.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina o wysokości ok.140 160 cm , jest ukorzeniona w doniczce C-5.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Parocja perska Persian Spire-Parrotia persica Persian Spire

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flower Power - Buddleja davidii Flower Power

Cena: 43.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mamutowiec olbrzymi Pendulum- Sequoiadendron giganteum Pendulum

Cena: 220.00 PLN