Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy

Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 25 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękne i duże liście, niskie i eleganckie kępy – to główne walory tej jaszcze mało znanej w Polsce odmiany. Jest lubiana i ceniona przez amatorów funkii za swą oryginalność i zapewne warto polecić ją do najbardziej cienistych zakątków, gdzie czuje wyśmienicie.

Tworzy foremne, zwarte, niewysokie kopce nie przekraczające 50 cm wzwyż, ale jednocześnie dość szerokie bo o średnicy również około 50 cm. Przyrasta powoli, regularnie, daje wrażenie witalności i zdrowia.

Niebanalnej urody liście są początkowo owalne, z czasem stają się coraz szersze prawie okrągłe a ich średnica przekraczać może zdecydowanie 20 cm. Wiosną rozwijają się w kolorze zielonym z żółtym, nieregularnym marginesem, jednak do lata ciemnieją, nabierają niebieskiego odcienia z sinym nalotem a obrzeża przybierają barwę kremowo-białą. Blaszki grube, mięsiste, o powierzchni głęboko karbowanej z wyraźnym unerwieniem, lekko falowane.

Kwitnie na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to na nagich pędach o wysokości nieco ponad 50 cm rozwijają się gęste wiechy drobnych, dzwonkowatych kwiatuszków w kolorze niemal białym, jedynie z delikatną poświatą fioletu.

Odmiana wyhodowana i wprowadzona w 2003 roku przez Marka Zilisa i Mary B. Vanous ze znanej amerykańskiej szkółki Q&Z Nursery w Illinois, jako sport odmiany Hosta Big Daddy.

Roślina w doniczce c3

Opis gatunku i wymagań

Funkia - królowa cienia
Funkia to roślina, która bardzo dobrze czuje się w naszym klimacie.
Jest odporna na mróz i lubi cień, dlatego powszechnie występuje w naszych ogrodach.
Funkia jest byliną pochodzącą z Dalekiego Wschodu.
Ostatnio przeżywa renesans, czego wyrazem jest między innymi duża liczba powstających co roku nowych odmian.
Ozdobą funkii są liście – duże, błyszczące, ciemnozielone, czasami seledynowe lub żółtawe, a nawet niebieskawe, często w białe lub żółte smugi i paski. Liście mogą być różnego kształtu i barwy: jajowate, sercowate, lancetowate, żółtawe, sinozielone lub pstre.
Unerwienie liści jest bardzo mocno zaznaczone.
Kwiaty: kwiatostany dzwonkowate, koloru od białego, niebieskiego do fioletowego, fioletoworóżowego, zebrane w grona wyrastające na prostych łodygach, pojawiają się od VI do końca VIII. U niektórych odmian kwiaty pachnące

Najlepiej sadzić je w miejscach osłoniętych od wiatrów, na glebach zwięzłych, o odczynie lekko kwaśnym (pH około 6,0). Większość z odmian funkii preferuje stanowiska wilgotne i zacienione, w których ich ozdobne liście i piękne kwiaty stają się niezwykłą atrakcją, szczególnie iż wybór roślin lubiących takie warunki jest ograniczony.
Szczególnego zacienienia wymagają odmiany funkii o liściach pokrytych niebieskim nalotem, gdyż, ze względu na niebieski odcień, są one wyjątkowo podatne na poparzenia słoneczne. Może się wydawać, iż niebiesko zabarwione liście funkii pogłębią wrażenie posępności cienistego zakątka. Uniknięcie tego efektu jest jednak bardzo łatwe - wystarczy że w sąsiedztwie funkii posadzimy rośliny o jasnych barwach kwiatów, takie jak parzydło leśne, tawułki, czy świecznice. Funkie stworzą dla tych roślin doskonałe tło.


Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 25 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Lilak zwyczajny Sensation - Syringa vulgaris Sensation

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Watanabe -Viburnum plicatum Watanabe

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Love Pat - Hosta Love Pat

Cena: 26.00 PLN