Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Mini gunnera -Tarczownica tarczowata

Mini gunnera -Tarczownica tarczowata
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 29 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Dość rzadka bylina o bardzo dużych liściach. Wyglądem swoim nieco przypomina Gunnerę.Liście intensywnie zielone , sercowate.Średnica liści ok.30 cm, są osadzone na ogonkach o wysokości 50 cm.Wyrastają bezpośrednio z kłącza.W kwietniu, z biegnącego tuż pod powierzchnią ziemi kłącza wybijają się grube, bordowe, okryte krótkimi i ostrymi włoskami pędy kwiatostanowe. Osiągają one wysokość blisko 1 m, zwieńczone są dorodnymi, półkulistymi baldachogronami. Pojedyncze kwiaty osiągają nieco ponad 1 cm średnicy, składają się z 5 odwrotnie jajowatych, bladoróżowych płatków skupionych wokół oczka w kolorze fuksji. Utrzymują się do końca maja.

W międzyczasie rozwijają się liście – atrakcyjne, okazałe, wyjątkowe. Unoszą się wysoko na długich ogonkach dorastających do około 90 cm wysokości. Blaszki liściowe tarczowate, klapowane, z ząbkowanymi brzegami i głębokim unerwieniem, o średnicy 30 – 60 cm w zależności od warunków. Przybierają żywo zieloną barwę a jesienią mienią się odcieniami czerwieni, miedzi .

W roku 1993 jej szczególne walory ogrodowe zostały docenione przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze poprzez przyznanie nagrody Award of Garden Merit.

Jest w pełni mrozoodporna.

Warunki uprawy:

Stanowisko – rośnie okazała zarówno w pełnym słońcu jak i w cieniu. Wybierając miejsce pamiętać należy by roślina była osłonięta od silnych wiatrów, które mogłyby ją uszkodzić.

Gleba – najważniejsze, aby ziemia była stale wilgotna, a jeśli do tego jest przepuszczalna, torfowa i lekko kwaśna to czuje się doskonale.

Zimuje bez okrycia.

Doskonała do nasadzeń grupowych na wilgotne rabaty w dużych przestrzeniach. Rewelacyjne sprawdzi się na brzegach ogrodowych akwenów. Jeśli zapewnimy jej odpowiednio mokre podłoże to bez problemu może ozdobić taras w stosownie dużym pojemniku.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 .
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Cytryniec Czerwonokwiatowy-Schisandra rubriflora

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznik długolistny Pink Eveline-Veronica Pink Eveline

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mrs. Popple -Fuchsia magellanica Mr Popple

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus krzaczasty jadalny -Sasa tsuboiana

Cena: 60.00 PLN