Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kasztan jadalny -Castanea sativa Marron

Kasztan jadalny -Castanea sativa Marron
Cena brutto za sztukę:47.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 47 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana Marron de Lyon została wyselekcjonowana z naciskiem na tworzenie owoców, wyróżnia się owocowaniem w relatywnie wczesnym wieku (już w 3 roku od posadzenia, podczas gdy gatunek wchodzi w owocowanie w 20 roku), samozapyleniem, tworzeniem dużego pojedynczego kasztana oraz osiąganiem mniejszych rozmiarów, przez co nadaje się do małych ogrodów bez potrzeby cięcia formującego. Bardzo atrakcyjna propozycja dla ogrodników uwielbiających owocujące rośliny.

Kasztan Marron de Lyon kwitnie w czerwcu-lipcu, kwiaty są niepozorne, zgrupowane w podłużnych, rurkowatych kwiatostanach, występujących na roślinie bardzo licznie, o barwie żółto-zielonej. Liście kasztana Marron są podłużne, eliptyczne, równoząbkowane, przebarwiają się one na żółto lub bursztynowo na jesień. Owoce są podobne do owoców kasztanowca, pokryte kolczastym, zielonym egzokarpem skrywające nasienie o brązowej, lśniącej skórce i białawym miąższu. Owoc jest jadalny po obróbce termicznej. Odmiana Marron de Lyon osiąga wymiary mniejsze niż gatunek, po 10 latach osiągając 5 metrów wysokości i ewentualnie 8 metrów maksymalnie wysokości, korona kulista. Owoce pojawiają się w połowie października. Odmiana Marron jest jednopienna, dlatego jedno drzewko wystarczy do samozapylenia i uzyskania owoców.


Jest to gatunek śródziemnomorski, powszechny w czasach starożytnych, bardzo popularny wśród Rzymian, którzy rozprzestrzenili go do Galii i Brytanii w dawnych wiekach. Obecnie rośnie na całym świecie w cieplejszych rejonach umiarkowanego klimatu. W ostatnich latach Kasztan jadalny coraz chętniej jest sadzony w Polsce – wcześniej występował tylko w arboretach i ogrodach botanicznych.

Zastosowanie:
Głównym zastosowaniem odmiany Marron są nasadzenia w ogrodach owocowych, jednak można uprawiać roślinę wyłącznie dla niej samej jako soliter. Odmiana Marron ma mniejsze rozmiary, dlatego nadaje się do mniejszych ogrodów jako drzewo dające cień w upalne lipcowe popołudnia.

Warunki uprawy:
Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Gleba próchnicza,wapienna, przepuszczalna.
Gatunek mrozoodporny, ale należy mu zapewnić lepsze stanowisko – osłonięte od wiatrów, aby mógł wytworzyć jadalne owoce. Dobrym pomysłem jest okrywanie młodszych roślin (szczególnie szyjki korzeniowej) przed zimą.

Oferowana roślina jest roślina ukorzeniona w doniczce 3 litrowej, wys ok.100,120 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Chitalpa tashkentensis Pink Dawn

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska White Chiffon®-Hibiscus syriacus White Chiffon®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa RUBY ANGEL'S BLUSH- Hydrangea paniculata RUBY ANGEL'S BLUSH

Cena: 85.00 PLN