Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Lilak zwyczajny Sensation - Syringa vulgaris Sensation

Lilak zwyczajny  Sensation - Syringa vulgaris Sensation
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 55 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To jedna z rzadziej spotykanych odmian bzu, dla niejednego kolekcjonera ciekawych okazów będzie nie lada gratką. Należy do lilaków o kompaktowych rozmiarach i przeciętnej obfitości kwiatów, ale zachwyca ich kolorystyką.

Krzew, w porównaniu do innych przedstawicieli gatunku o stosunkowo powolnym tempie wzrostu osiągający nie więcej niż 3 m wysokości i zbliżoną rozpiętość. Pędy mocne, sztywne, ładnie i nisko się rozgałęziają, formując dość rozłożystą, ale zgrabną sylwetkę. Liście przeciętnej wielkości, dorastają do 8 cm długości. Blaszki szerokie u podstawy, sercowate w zarysie, o gładkich brzegach zawijających się w górę, z wysmukłym, ostrym wierzchołkiem. Powierzchnia lśni świeżą zieloną, uwidacznia się na niej nieco jaśniejsza sieć użyłkowania. Właściwie do maja, kiedy to zaczyna zakwitać, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jednak, gdy z kulistych, fioletowych pączków rozwiną się kwiaty, efekt jest oszałamiający. Ich szeroko rozchylające się płatki mają bowiem barwę intensywnej purpury z kontrastującym, śnieżnobiałym marginesem. Zebrane są w zwarte, stożkowate wiechy o długości około 30 cm, a dzięki swej dwubarwności prezentują się niezwykle atrakcyjnie. I oczywiście mocno i przyjemnie pachną. Warto usuwać na bieżąco zasychające kwiatostany, bo to pobudza roślinę do wytwarzania kolejnych.

Odmianę wyhodował najprawdopodobniej Garrit Maarse, została wprowadzona do uprawy w 1938 roku w Holandii. Członkowie Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego wyróżnili jej walory dekoracyjne prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przyznaną w 2012 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najlepszy jest półcień, w pełnym słońcu kwitnie obficiej, ale wymaga bardziej wilgotnego stanowiska.
Gleba – lubi podłoże żyzne, zasobne w składniki próchniczne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność zupełna, zimuje na terenie całego kraju nie wymagając zabezpieczenia. Tolerancyjny wobec niedoborów wody (jednak w okresie kwitnienia warto w razie potrzeby go podlać, by kwiaty nie straciły na atrakcyjności) oraz zanieczyszczeń.

Odmiana idealna do mniejszych ogrodów, dla miłośników gatunku, którzy chcą urozmaicić swe zbiory, a nie mają zbyt wiele przestrzeni. Wielbicielom zapachów natury polecamy uprawę w miejscach relaksu czy przy często otwieranych oknach. Gałązki można włożyć do wazonu, a długo będą cieszyć nasze zmysły w domowym zaciszu. Pięknie podkreśli charakter naturalistycznych koncepcji i nieformalnych aranżacji. Nadaje się do nasadzeń w parkach i osiedlowych skwerach.

Oferowana roślina jest ukorzeniona w doniczce C-4 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna Burgundy- Hydrangea quercifolia Burgundy

Cena: 48.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czarna Kodiak Black -Diervilla rivularis Kodiak® Black

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja x weyeriana Sungold-Budleja żółta

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Clematis Saphyra Indigo®-Clematis Saphyra Indigo®

Cena: 36.00 PLN