Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Aktinidia pstrolistna -Aktinidia kolomikta

Aktinidia pstrolistna -Aktinidia kolomikta
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 27 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle ciekawa roślina, pokrojem przypomina krzewy winorośli, wytwarza jednak zupełnie inne liście oraz owoce podobne do kiwi, jadalne.

Jest energicznie rosnący pnączem osiągającym około 5 m wysokości. Pędy drewniejące od podstawy, te młode stosunkowo cienkie, wiją się i świetnie oplatają podpory. Jeśli nasz okaz hodujemy w celach ozdobnych to zaleca się jak najmniejsze, ledwie korygujące cięcie. Jeśli oczekujemy owców, trzeba pnącze ciąć mocniej i regularnie, a ponieważ to roślinna dwupienna to konieczna jest obecność co najmniej dwóch osobników.

Ulistnienie bardzo obfite i szalenie dekoracyjne. Blaszki okazałe, w dotyku skórzaste, ale dość cienkie, na krótkich, podbarwionych czerwienią ogonkach. W zarysie szerokojajowate, z wydłużonym, smukłym i ostrym wierzchołkiem oraz niezwykle drobnym i gęstym piłkowaniem na obrzeżach. Młode liście w kolorze świeżej zieleni, jednak szybko przebarwiają się, począwszy od wierzchołka ku nasadzie, początkowo na kredowy odcień bieli, z czasem te miejsca stopniowo nabierają różowych rumieńców. Jesienią cała powierzchnia okrywa się różnymi, ciepłymi tonami od czerwieni po karmin.

Na przełomie maja i czerwca, nieco pod osłoną liści pojawiają się w ich kątach drobne kwiaty. Zebrane w pęki po kilka sztuk, na długich szypułkach o białych miseczkowato układających się białych płatkach otaczających oczko żółtych pręcików.

Owocuje w sierpniu, wówczas to z pędów zwisają owalne owoce wielkości do 3 cm. Skórka cienka, lekko karbowana, zielona, podobnie jak miąższ o przyjemnym słodko-kwaskowatym smaku. Pierwsze owoce pojawiają się zazwyczaj w trzecim roku po posadzeniu.

Roślina pochodzi ze wschodniej części Azji. Jej walory dekoracyjne i uprawowe zostały w 1993 roku docenione przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżowym tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – poradzi sobie w pełnym słońcu jak i w lekkim półcieniu, dobrze jeśli miejsce jego wzrostu jest ciepłe i osłonięte od mocnych porywów wiatru, które mogłyby uszkodzić dekoracyjne liście. Urośnie ładnie również w większym cieniu, tylko wybarwienie liści nie będzie tak intensywne.

Gleba – lubi ziemie żyzne, zasobne w składniki pokarmowe, co najmniej umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność dorosłych egzemplarzy całkowita we wszystkich regionach kraju, jedynie młode zaleca się przykryć, gdy mrozy są srogie a okrywa śnieżna znikoma.

Rewelacyjnie przesłoni i ubarwi nieatrakcyjne mur, ściany czy ogrodzenia. Oplatając pergole i altany fenomenalnie ozdobi miejsca wypoczynku, a owijając się wokół pni starych drzew może w różnych zakątkach ogrodu stworzyć niepowtarzalne, wielokolorowe formy. Owoce wykorzystać można na przetwory a nawet wino.

Roślina ukorzeniona w doniczce dwulitrowej.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięciornik Arc en ciel - Potentilla Arc en ciel

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Cleopatra®-Magnolia soulangeana Cleopatra ®

Cena: 320.00 PLN