Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus

Miskant chiński Variegatus - Miscanthus sinensis Variegatus
Cena brutto za sztukę:33.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 33 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Choć późno, bo dopiero w maju rozpoczyna wegetację, to rośnie szybko, ceniona jest za atrakcyjną sylwetką i barwne ulistnienie. Właściwie nie może jej zabraknąć w nowoczesnych aranżacjach.

Formuje okazałe, z sezonu na sezon coraz większe, bardziej gęste i zwarte kępy. Początkowo dość smukłe z czasem nabierają objętości i coraz bardziej kaskadowego pokroju. Wytwarza imponujące liście, ich szerokość dochodzi do 2,5 cm a długość sięga 2 m. Blaszki równowąskie, o ostrych zakończeniach, urokliwie przewieszają się w 3/4 wysokości źdźbła. Ich powierzchnia jest w kolorze energetycznej zieleni z kremowo-białymi, podłużnymi pasami wzdłuż całego liścia. Jesienią przebarwia się na jasny brąz i beż. W Polsce zdarza się to rzadko, ale może zakwitać, wówczas z początkiem jesieni, tuż nad kępą rozwijają się czerwono-różowe, wiechowate kwiatostany. Przekwitając nabierają srebrzystego blasku.

Gatunek pochodzi ze dalekich krańców Azji, jego stanowiska obejmują teren zachodnich Chin, Koreę i Japonię. Do Europy przywędrował w drugiej połowie XIX wieku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najładniej rośnie w miejscach słonecznych do półcienistych, osłoniętych od silnych porywów wiatru, mogących go uszkodzić.

Gleba – lubi gleby stale wilgotne, ale przepuszczalne lub dobrze zdrenowane, nie muszą być bardzo zasobne. Zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową, byle o uregulowanych stosunkach wodnych.

Dorosłe rośliny nie wymagają okrycia, tolerują spadki temperatury do około -28°C. Te młode w kilku pierwszych latach uprawy zaleca się zabezpieczyć przed nadejściem mrozów, często wystarczy tylko związać kępę na zimę, a wiosną nisko ściąć, by mogła swobodnie odrosnąć. Dorosłe egzemplarze mogą wymagać podpór.

Chętnie wykorzystywany do rozjaśniania i nadania lekkości wielogatunkowym kompozycjom. Doskonale wypełni krajobraz pomiędzy krzewami, stworzy wyśmienite tło dla barwnie kwitnących bylin. Rewelacyjnie przesłoni mury i ściany, udekoruje małą architekturę ogrodową, nadając miejscom wypoczynku przyjemny charakter.


Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 ładnie rozgałęziona.
Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 33 zł.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Kermesina Rosea- Kermesina Rosea

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia naga Jade Lamp - Magnolia denudata Jade Lamp

Cena: 240.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Sangria-Panicum Sangria

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Makijaż - Leucothoe fontanesiana Makijaż

Cena: 55.00 PLN