Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hibiskus bylinowy Blanc Coeur Rouge®-Hibiscus moschetos Blanc Coeur Rouge®

Hibiskus bylinowy Blanc Coeur Rouge®-Hibiscus moschetos Blanc Coeur Rouge®
Cena brutto za sztukę:79.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 79 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina hipnotyzuje kolorystyką i wielkością kwiatów. Chociaż wiosną każe dość długo na siebie czekać, bo późno rozpoczyna sezon, to warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż błyskawicznie się rozwija.

To częściowo drewniejąca bylina zielna, rosnąca w postaci krzaczastej kępy o sztywnych, wyprostowanych i dość grubych pędach, które ładnie się rozgałęziają. Osiąga wysokość na ogół powyżej 1 m oraz rozpiętość blisko 80 cm, formując zwartą sylwetkę, owalną w zarysie. Pięknie zagęszcza ją bujne ulistnienie w kolorze energetycznej, jasnej zieleni. Blaszki sztywne, szerokojajowate do owalnych, z wysmukłym, ostrym wierzchołkiem oraz dekoracyjnie, drobno ząbkowanym marginesem. Na tak wybornym tle fenomenalnie prezentują się niezwykle duże kwiaty o średnicy ponad 15 cm, a mogącej dochodzić w sprzyjających warunkach nawet do 25 cm. 5 krągłych, zachodzących na siebie płatków o śnieżnobiałej, głęboko użyłkowanej i subtelnie pofałdowanej powierzchni układa się niemal płasko ukazując pięknie kontrastujące, intensywnie czerwone oko. W jego centrum znajduje się okazały, kremowy, nieco puszysty prętosłup. I choć kwiaty zachowują świeżość ledwie dzień lub dwa, to ich obfitość i systematyczny rozwój kolejnych pąków sprawia, że krzewinka przez kilka kolejnych tygodni, począwszy od początku sierpnia, zachwyca nas swym widokiem. Po ich zaschnięciu zawiązują się spore torebki nasienne, długo utrzymujące się na pędach.Uprawa hibiskusów bylinowych.

Cały sekret w powadzeniu uprawy polega na utrzymywaniu stałej wilgotności podłoża, przelanie powoduje gnicie korzeni,natomiast przesuszenie więdniecie i zamieranie rośliny.
Tak więc potrzebny jest drenaż i utrzymywanie wilgotnego podłoża , a roślina ta niesamowicie dekoracyjna odwdzięczy się pięknym kwitnieniem.
Czas kwitnienia jednego kwiatka to jeden dzień. Obfitość kwitnienia powoduje,iż mimo krótkiego życia jednego kwiatka jest on cały czas obsypany kwiatami.
Jak każda bylina hibiskus zamiera na zimę. Po pierwszych mrozach należy roślinę ściąć do wysokości ok.15 cm i ściółkować korą do wysokości 25 cm
Wiosną - maj intensywnie nawozić , roślina ma bardzo duże przyrosty , w celu rozkrzewienia należy po osiągnięciu ok 40 cm uszczknąć górne pędy

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 .


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kasztanek jarzębolistny-Xantoceras sorbifolium

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN