Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Buk zwyczajny Tricolor- Fagus sylvatica Tricolor

Buk zwyczajny Tricolor- Fagus sylvatica Tricolor
Cena brutto za sztukę:180.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 180 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo cenna odmiana buka o nietypowych, różnokolorowych liściach, szczepiona na pniu i rozrastająca się horyzontalnie. Przeznaczona do małych ogrodów, nie zajmuje dużo miejsca. Dobra, jeżeli chcemy mieć ciekawy akcent wśród innych roślin.

Ulistnienie buka Tricolor cechuje się trójkolorową wariacją purpury, różu, zieleni w środku liścia oraz obrzeżonego na biało lub jasno-różowo. Barwy liści zmieniają się od wiosny, przez lato i jesień, a także zależą od tego czy liście są narażone na promienie słoneczne, czy też w półcieniu. Kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, są niepozorne, żołto-zielone zwisające z gałęzi, jednocześnie z rozwojem liści. Liście błyszczące, długie na 10 cm z równoległym unerwieniem, lekko owłosione na brzegach, o lekko nieregularnej lub drobnoząbkowanej linii brzegowej blaszki. Początkowo młode liście z obu stron owłosione srebrzysto, później nagie i tylko owłosiony główny nerw na spodniej stronie.
Liście są zwykle płasko umieszczone na gałęzi. Pąki buka są brązowe i szydlaste, ułatwiające identyfikację tego gatunku w zimie.

Buk zwyczajny jest gatunkiem natywnym dla centralnej i południowej Europy. Istnieją 3 odmiany buka o tego typu ulistnieniu: Roseo-marginata, Tricolor oraz Purpurea Tricolor.

Ze względu na niespotykane u buka, trójkolorowe jaskrawo fioletowe liście, powolny wzrost i niewielkie rozmiary, buk Tricolor jest przeznaczony do ogrodów przydomowych jako soliter o swobodnie prowadzonych na boki gałęziach, obok innych roślin tworzących tło dla tego przyciągającego uwagę buka. Potencjalnie, przy właściwym cięciu i pielęgnacji, nadaje się także do większych pojemników, stanowiąc niebagatelną ozdobę balkonu i tarasu.

Wymagania

Stanowisko najlepiej półcieniste (ze względu na nietypowe liście z małą ilością chlorofilu należy je chronić przed silnym letnim słońcem – możliwość oparzeń słonecznych). Gleba ogrodowa, o odczynie neutralnym do alkalicznego, próchnicza, przepuszczalna i świeża. W pełni mrozoodporny gatunek, wytrzymujący do -25 stopni Celsjusza.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina czteroletnia , o wysokości ok.120,140 cm.
bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pęcherznica kalinolistna Litte Angel® - Physocarpus opulifolius Little Angel®

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia zimozielona grandiflora Galissonniere

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Sweet Summer - Hydrangea Magical Sweet Summer

Cena: 34.00 PLN