Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon Palmowy czerwonolistny -Acer Palmatum atropurpureum

Klon Palmowy czerwonolistny  -Acer Palmatum atropurpureum
Cena brutto za sztukę:750.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 750 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykłej urody roślina o zgrabnej sylwetce, którą możemy jeszcze sami formować i mocny akcent kolorystyczny każdej kompozycji. Choć może wydawać się delikatny, to w naszych warunkach klimatycznych dobrze sobie radzi. Z powodzeniem możemy uprawiać go nawet w małych ogrodach.

Rośnie jako nieduże drzewko, często o wielu pniach, przypominając tym samym krzew. Osiąga zazwyczaj nie więcej niż 5 m wysokości. Pokrój wyprostowany, ale o rozłożystej, nisko osadzonej koronie złożonej z wielu cienkich, regularnie i niemal kaskadowo układających się gałęzi.

Liście dorastają do 10 cm średnicy, są pełne finezji i jakby ażurowe, o 5 lub 7 bardzo głęboko powcinanych klapach, każda z ostrym wierzchołkiem, ząbkowanymi marginesami, a w zarysie smukłe, owalne, niekiedy nawet lancetowate. Wiosną i latem spowite są winną czerwienią, niemal burgundem natomiast do jesieni rozjaśniają się do odcieni szkarłatu i karmazynu. Barwy te w promieniach słońca bywają naprawdę intensywne, a obfitość listowia sprawia, że drzewko prezentuje się wprost baśniowo i nie sposób oderwać od niego wzrok.

W maju pojawiają się drobne, bordowe kwiaty, z których we wrześniu dojrzewają małe owoce.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najpiękniejsze kolory liści uzyskamy w pełnym słońcu, ale w lekkim półcieniu również będzie prezentował się ładnie, dobrze jeśli będzie osłonięty od porywów wiatru.
Gleba – preferuje ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Dorosłe okazy zimują w naszym kraju nie wymagając okrywania, te młode zaleca się zabezpieczyć przed nastaniem mrozów. Egzemplarze w pojemnikach należy przenieść do chłodnych pomieszczeń. Źle znosi dłuższe niedobory wody.

Doskonale nadaje się do uprawy w donicach na południowe balkony, tarasy czy frontowe schody, choć nie można wówczas zapominać o regularnym podlewaniu. Malowniczo prezentuje się nad brzegami sadzawek i oczek wodnych. W aranżacjach ogrodowych warto zestawiać go z roślinami o kontrastowo wybarwiającym się ulistnieniu. Nie zawiedzie nas także jako reprezentacyjny soliter nawet na niedużych skwerach.


Przedmiotem sprzedaży jest klon czerwono-listny ośmioletni letni ,
o wysokości 160,180 cm , mocno rozgałęziony donica 30 litrowa.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata MAGICAL HIMALAYA -Hydrangea paniculata MAGICAL HIMALAYA

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dziurawiec bezwonny Magical Red Fame - Hypericum inodorum Magical Red Fame

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Cena: 130.00 PLN