Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Jaśmin gwiaździsty - Jasminum officinale

Jaśmin gwiaździsty - Jasminum officinale
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo rzadkie, niedostępne pnącze. Kwiaty w kolorze białym,ładnie pachnące.Posadzone blisko okna , na tarasie będzie pięknie pachniało .

Warte zainteresowania z uwagi na okazałe rozmiary, szybkie tempo wzrostu oraz pełne uroku i zniewalająco pachnące kwiaty. Może rosnąć zarówno w pomieszczeniach, w oszklonym ogrodzie jak i na zewnątrz.

Pełna wigoru roślina o dużej sile wzrostu osiągająca w uprawie do około 5 m wysokości, egzemplarze w donicach na ogół są o połowę niższe. Wytwarza cienkie i wiotkie pędy, które ładnie się wiją i mocno rozgałęziają, dając możliwość tworzenia oryginalnych form.

Zachwyca gęstym ulistnieniem w kolorze świeżej, jasnej zieleni. Liście na krótkich ogonkach, złożone nieparzystopierzaście rewelacyjnie zagęszczają sylwetkę. Pojedyncza blaszka długości do 6 cm, jajowata w zarysie, z wydłużonym, ostrym wierzchołkiem i gładkimi obrzeżeniami.

Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach, z największą obfitością zdobią pnącze w początkach lata, na ogół w czerwcu i lipcu, choć możemy się cieszyć jeszcze pojedynczymi nawet we wrześniu. Z wąskich, rurkowatych pączków rozkłada się szeroko 5 śnieżnobiałych płatków formujących atrakcyjne gwiazdki. Nie tylko rewelacyjnie rozjaśniają przestrzeń, ale również roztaczają intensywną i przyjemną woń.

Naturalne stanowiska gatunku znajdują się w Azji, rozciągają się od Iranu, przez południowo-zachodnie rejony kontynentu aż po Indie i Chiny.

Warunki uprawy:
Stanowisko – lubi miejsca dość widne, w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu.

Gleba – preferuje podłoże lekkie, zasobne w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i wilgotne. W sezonie wymagać będzie nawożenia, z uwagi na szybki wzrost a tym samym wysokie zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i wodę, jednak w zimie nie zasilamy i podlewamy skromnie.

Młode okazy polecamy do uprawy w pojemnikach, by w okresie zimowym przenieść je do chłodnych pomieszczeń. Dorosłe rośliny w mogą zimować w gruncie, ale musimy posadzić je w miejscu ciepłym, osłoniętym od mroźnych wiatrów i bezwarunkowo dokładnie zabezpieczyć je u podstawy. Wiosną zalecane jest wykonanie cięcia, pędy skrócić można nawet o połowę, bo roślina dobrze to znosi.

Doskonale nadaje się do uprawy w donicach i pojemnikach przy drabinkach, rurkach czy balustradach, które fantastycznie oplata. W ogrodzie warto posadzić go w pobliżu okna lub miejsca wypoczynku, by cieszyć widokiem i zapachem. Pięknie będzie wspinać się po podporach czy starych pniach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
mr,bpInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hakonechloa Nicolas

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Black Prince - Hemerocallis Black Prince

Cena: 15.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Magical Pinkerball- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 75.00 PLN