Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Palma mrozoodporna- Trachycarpus fortunei

Palma mrozoodporna- Trachycarpus fortunei
Cena brutto za sztukę:105.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 105 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Najbardziej mrozoodporna palma, która łatwo aklimatyzuje się w nowych warunkach środowiskowych. To marzenie niejednego wielbiciela egzotycznych roślin, ale jej uprawa wymaga nieco zaangażowania.

Na rodzimych stanowiskach osiąga około 15 m wysokości, uprawiana w naszej strefie rzadko dorasta do 10 m, rośliny 30-letnie zazwyczaj mierzą 4 – 6 m wzwyż. Pień, zwany kłodziną, jest okazały, okrywają go grube, sterczące włókna, które u młodych drzew porastają go w całości, a u tych starszych górne partie. Szczyt wieńczy wspaniały pióropusz kilkunastu dorodnych, wachlarzowatych liści o średnicy nawet 1,5 m osadzonych na dość długich i sztywnych, lekko wyginających się na zewnątrz łodygach liściowych. Każdy z nich jest podzielony głębokimi wcięciami na kilkadziesiąt segmentów różnej szerokości zakończonych ostrymi wierzchołkami. Może zakwitać, ale dopiero wtedy gdy pień osiągnie około 1 m wysokości (jeśli zdarza się to znacznie wcześniej, to oznacza, że roślina obumiera), wówczas spomiędzy dolnych liści zwisają kremowo-brązowawe pochewki, które po otwarciu ukazują dorodne, gęste grona drobnych, żółtych kwiatów. Owoce występują w postaci nerkowatych jagód o sino-granatowym zabarwieniu.

Jej naturalne siedliska obejmują obszar środkowej i południowej Azji, rośliny znaleźć można w Chinach do wysokości 2400 m.n.p.m. aż po teren północnych Indii i Wietnamu. Do Europy sprowadził ją jeszcze w XIX wieku szkocki botanik Robert Fortune, na cześć którego otrzymała swoją nazwę. Jej wyjątkowe walory ogrodnicze doceniło Brytyjskie Królewski Towarzystwo Ogrodnicze przyznając jej w 1993 roku nagrodę Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej umieścić ją w miejscu jasnym, słonecznym i koniecznie zacisznym, gdyż wiatr powoduje uszkodzenie i usychanie liści.

Gleba – potrzebuje podłoża przepuszczalnego o stałej, umiarkowanej wilgotności i przeciętnej zasobności.

Zimować może w temperaturze do około -17°C, toleruje również krótkotrwałe spadki do niższych wartości. Najlepiej jednak uprawiać ją w donicy, którą możemy postawić na zewnątrz lub wkopać do ziemi w ogrodzie, a na zimę przenieść do chłodnego, widnego pomieszczenia. Jeśli zdecydujemy się na uprawę w gruncie, to tylko na zachodnich krańcach Polski, co więcej niezbędne będzie grube obsypanie bryły korzeniowej, okrycia pnia jak również zabezpieczenie liści zimową agrowłokniną.

Niebanalnych akcent architektoniczny każdego ogrodu, tarasu, frontowych schodów. Podkreśli orientalny charakter każdej aranżacji.


Roślina w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia szerokolistna - Magnolia hyppoleuca

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Kleine Silberspinne - Miscanthus sinensis Kleine Silberspinne

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 42.00 PLN