Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 69.00 PLN
Nasza cena: 55.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień wawrzynowy Rainbow- Leucothoe fontanesiana Rainbow

Kiścień wawrzynowy Rainbow- Leucothoe fontanesiana Rainbow
Cena brutto za sztukę:68.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 68 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zimozielony krzew o pstrym ulistnieniu, pozostaje zimozielony dzięki czemu przez cały rok stanowi barwną atrakcję naszego otoczenia. Świetnie prezentuje się zarówno w pojemniku jak i w wielogatunkowych nasadzeniach na ogrodowej rabacie.

Dorosłe egzemplarze osiągają nie więcej niż 1 m wysokości. Pędy dość długie, ładnie rozgałęzione i nieco przewieszające się, formują szeroką, rozłożystą sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 1,5 m. Wigoru nadają mu pięknie lśniące, grube liście. Blaszki o jajowatolancetowatym kształcie, z niezwykle drobno i gęsto ząbkowanymi obrzeżeniami, zakończone wysmukłym, ostrym wierzchołkiem. Młode liście, podobnie jak i pędy, wyróżniają się karmazynową barwą, szybko jednak nabierają wyraźnie zielonego kolorytu z licznymi przebarwieniami w odcieniach od bieli, przez tony kremowe i żółte, aż po wyraźny róż. Jesienią zaś królują na ich powierzchni ciemne czerwieni i brązy. W maju i czerwcu pośród listowia rozwijają się niewielkie, długości niespełna 1 cm, białe, pękate kwiaty przypominające te u konwalii. Zwisając na dość długich szypułkach, zebrane są w luźne, kilkucentymetrowe grona.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiadać będzie mu lokalizacja w ciepłym, zacisznym półcieniu.
Gleba – wymaga podłoża lekkiego, żyznego, zasobnego w składniki próchniczne, stale umiarkowanie wilgotnego, a jednocześnie z dobrą przepuszczalnością, o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność pełna.

Pełnię piękna pstrego ulistnienia pokaże na tle głębokiej zieleni. Doskonale będzie się czuł i wyglądał na wrzosowiskach. Ładnie wkomponowuje się w aranżacje o japońskim charakterze. Z powodzeniem możemy posadzić go w sporej donicy jako atrakcję frontowych schodów czy ocienianego tarasu.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina w doniczce pięciolitrowej pięknie rozgałęziona o wysokości około 50 – 60 cm.


Kiścień wywodzi się z rodziny wrzosowatych, potrzebuje kwaśnej gleby , ph w przedziale między4 a 5, średnio wilgotnej, koniecznie przepuszczalnej. Podobnie jak większość wrzosowatych lepiej czuje się w pólcieniu aniżeli w pełnym słońcu.
Warunkiem mającym zasadniczy wpływ na uprawę kiścienia jest stworzenie mu odpowiedniego podłoża. Kiścienie posiadają płytki lecz bardzo rozgałęziony system korzeniowy. Dlatego idealnym podłożem gwarantującym mu właściwy drenaż, ph oraz strukturę gleby będzie mieszanka ziemi liściowej z torfem oraz ziemią ogrodową. Bez względu na stanowisko kiścienie należy ściółkować korą co zabezpieczy nie tylko przed wysychaniem , ale i nagrzewaniem wierzchniej warstwy gleby. Kiścienie należy nawozić co najmniej 2 razy w ciągu roku . Może to być gotowa mieszanka nawozowa przeznaczona do roślin kwasolubnych . Nie należy nawozić później niż do końca lipca. Nie wymaga cięcia . Rzadko choruje .
Kiścień idealnie nadaje się do zimozielonych kompozycji krzewów, jako roślina pojemnikowa lub do obsadzania niewielkich ścieżek wraz z innymi wrzosowatymi. Pięknie komponuje się w ogrodach w stylu japońskim.
Kiścień jest rośliną w pełni mrozoodporną, jednak młode roślinki zaleca się okryć na zimę np. gałązkami świerkowymi.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Fire King - Scabiosa Fire King

Cena: 31.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wietrznica trzcinowata - Anemanthele lessoniana Sirocco

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mrs. Popple -Fuchsia magellanica Mr Popple

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pałczatka miotlasta - Andropogon Praire Blues

Cena: 24.00 PLN