Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®

Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®
Cena brutto za sztukę:950.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 950 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda, oszałamiająca odmiana, prawdziwa gratka dla koneserów, w niejednej kolekcji stanowić będzie perełkę. Zachwyca przez cały rok, będąc niesamowitym połączeniem płaczącego pokroju i fenomenalnie wybarwiających się liści.

Niski, stosunkowo gruby pień zazwyczaj wygina się w różne strony, podobnie jak starsze konary, dodając roślinie oryginalności. Młodsze gałęzie przewieszają się łukowato, formując w ten sposób rozłożystą choć dość luźną koronę, w zarysie parasolowatą.

Ciekawie prezentuje się w okresie kwitnienia. Na ogół w maju, kiedy liście są jeszcze uśpione w pąkach, bezpośrednio na pniu i starszych pędach, pojawia się mnóstwo intensywnie różowego kwiecia. Drobne, o średnicy około 1,5 cm i motylkowej budowie, zebrane są po kilka sztuk w bardzo liczne pęczki, które wprost oklejają całe niemal drzewko przez ponad 2 wiosenne tygodnie. Wyglądają bajecznie, a do tego są jadalne.

Po zakończeniu kwitnienia rozwijają się okazałe liście. Blaszki w zarysie sercowate, nieco skórzaste, o błyszczącej powierzchni z jaśniejszym, atrakcyjnym użyłkowaniem. Mają głęboką karminową barwę, te najmłodsze z intensywnym czerwonym odcieniem, te starsze z delikatnymi tonami ciemnej zieleni.

Jesienią dojrzewają owoce, to strąki długości około 10 cm, początkowo zielone, brązowieją i szeleszczą.

Odmianę, która jest efektem krzyżówki Cercis canadensis Lavender Twist x Cercis canadensis Forest Pansy, wyselekcjonowali w USA Dennis James Werner i Layne Karlton Snelling, a na rynek wprowadzona została przez izraelską szkółkę Hochberg Export Ornamental Plants Moshav Bizaron. W Europie zadebiutowała w 2012 roku na targach Plantarium w Holandii, od razu jej walory zostały docenione prestiżową nagrodą Award of Garden Merit przyznawaną przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:
Stanowisko – warto wybrać dla niego miejsce ciepłe, osłonięte od podmuchów wiatru i w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu.
Gleba – wymaga podłoża stosunkowo żyznego, przepuszczalnego, najlepiej piaszczystego, o pH powyżej 7.

Mrozoodporność dobra na terenie całego kraju.

Toleruje okresowe susze, odporny na choroby i szkodniki, ale źle znosi przesadzanie. Przycinanie nie jest konieczne, wystarczy je ograniczać do usunięcia martwych czy chorych pędów.

Doskonały jako soliter na reprezentacyjne skwery i eksponowane miejsca ogrodu. Pięknie urozmaici zieleńce na nowoczesnych osiedlach, sprawdzi się jako atrakcja w miejskich parkach.

Przedmiotem sprzedaż jest roślina ukorzeniona w doniczce 15 litrowej o wysokości ok. 250 cm. Odmiana z licencją.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 42.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa GREAT STAR Le Vasterival - Hydrangea paniculata Great Star PBR

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Little Zebra - Miscanthus sinensis etincelle Little Zebra

Cena: 33.00 PLN