Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides
Cena brutto za sztukę:380.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 380 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Heptakoduim to całkiem niedawno odkryty krzew , który zagościł w polskich ogrodach.

Unikatowa roślina rosnąca dziko w Chinach, pod koniec zeszłego wieku zaczęto wprowadzać ją na ogrodnicze rynki i już zyskała uznanie w oczach specjalistów. Prezentuje się egzotycznie, szczególnie jesienią, gdy większość gatunków mieni się ciepłymi barwami, ona zakwita okrywając się śnieżną bielą.

Naturalnie rośnie w formie okazałego krzewu, ale bez problemu powala się wyprowadzić na małe, atrakcyjnie prezentujące się drzewko o kilku pniach. Najstarsze w Polsce okazy dorosły do około 5 m wysokości. Pędy wznoszą się ku górze, rozgałęziają się rzadko i nieregularnie, formując luźne, rozłożyste korony o nietypowych kształtach. Pnie i starsze gałęzie okryte szarobrązową, mocno łuszczącą się korą, te młode zabarwione ciemnym bordo.

Ulistnienie wygląda oryginalnie, osadzone na krótkich ogonkach blaszki układają się naprzeciwlegle i subtelnie zwisają z pędów. Dorastają do 15 cm długości, w zarysie owalne po jajowate, szerokie, z ostrymi wierzchołkami oraz gładkimi, zawijającymi się brzegami. Powierzchnia błyszcząca, intensywnie zielona z widocznymi trzema głębokimi nerwami biegnącymi równolegle wzdłuż całej blaszki.

Z nastaniem jesieni okrywa się szerokostożkowatymi wierzchotkami o wysokości około 15 cm, a każda z nich składa się z kilku główkowatych kwiatostanów skupiających po 7 kwiatów. Pojedyncze kwiaty drobne, o średnicy około 1,5 cm, zazwyczaj o 5 wąskich, gwiaździście rozchodzących się, czysto białych płatkach skupionych wokół oczka długich, nitkowatych pręcików w kolorze kremowej bieli. Roztaczają przyjemny zapach. Koniec kwitnienia zadziwia, bowiem rozrośnięte działki kielicha przebarwiają się w atrakcyjny czerwonoróżowy kolor, stanowiąc przez kolejne długie tygodnie oryginalną ozdobę krajobrazu.

Rzadki okaz, jego naturalne stanowiska znajdują się w świetlistych lasach w środkowej i wschodniej części Chin. Odkryty przez znanego podróżnika i botanika Ernesta Wilsona na początku ubiegłego stulecia, ale rozpowszechniony w Europie i Ameryce Północnej dopiero w latach 80. i to początkowo głównie w arboretach. Dopiero od niedawna wprowadzany jest jako roślina ozdobna w prywatnych ogrodach. Jego wyjątkowe walory dekoracyjne i uprawowe docenione zostały w 2012 roku przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego prestiżowym wyróżnieniem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca zaciszne, słoneczne i półcieniste, choć w słabo nasłonecznionych lokalizacjach też sobie dobrze radzi, jednak sylwetka będzie znacznie luźniejsza. Tam gdzie światła więcej kwitnie nieco wcześniej i obficiej.

Gleba – bardzo tolerancyjny względem warunków glebowych, ale najbardziej odpowiadają mu ziemie żyzne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności oraz lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność dorosłych egzemplarzy całkowita, młode osobniki zaleca się okryć profilaktycznie szczególnie na wschodnich krańcach kraju. Dobrze znosi przycinanie, można nadać mu pożądaną formę, nawet miniaturowego drzewka, najdogodniej wykonać je wczesną wiosną.

Warto posadzić jako soliter na reprezentacyjnym skwerze. Na tle jasnej ściany lub zimozielonego żywopłotu pokaże pełnię swej urody.

Roślina w doniczce 7,5 litrowej ok.200,220cm.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

KLon tatarski Hot Wings - Acer tataricum Hot Wings

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Bridesmaid-Kalmia latifolia Bridesmaid

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pieris japoński Katsura-Pieris japonica Katsura

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Osmanthus × burkwoodii

Cena: 38.00 PLN