Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Piers japoński Valley Valentine -Pieris japonica Valley Valentine

Piers japoński Valley Valentine -Pieris japonica Valley Valentine
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolor kwiatów różowy, rzadko spotykany u pierisów, które w przeważającej większości mają kwiaty białe.Odmiana atrakcyjna , gdyż kwiaty znacznie większe niż u odmiany Valley Rose ,Kwitnie też znacznie obficiej niż Valery Rose.Kwiaty są pachnące, w kształcie dzwonków, biały i różowy-zaczerwienione na dole, otwieranie z pączków różowo-czerwonych. Kwitnie bardzo obficie w kwietniu i w maju

Rzadko spotykana w naszych ogrodach odmiana o nietypowo dla gatunku wybarwionych kwiatach, które pojawiają się bardzo obficie. Zachwyca również rozłożystą sylwetką pięknie wypełnioną listowiem, prezentującym się zdrowo przez cały rok.

Zimozielony krzew, który na ogół osiąga około 80 cm wysokości oraz ponad 1 m rozpiętości. Pędy sztywne, wyprostowane, ładnie się rozgałęziają i równomiernie rozchodzą się we wszystkie strony, nadając sylwetce nieco spłaszczony, kulisty zarys.

Liście układają się skrętolegle, hojnie zdobiąc gałązki. Blaszki dość okazałe, dorastają do 7 cm długości, przybierają smukły, owalny kształt zakończone są ostrymi wierzchołkami i na krótkich ogonkach subtelnie przewisają w dół. Te młode po wybiciu z pąków mają barwę brunatnej czerwieni, z czasem ich lśniąca powierzchnia okrywa się ciemną zielenią z wyraźnie widocznym, jaśniejszym nerwem głównym biegnący wzdłuż blaszki.

Z końcem kwietnia rozpoczyna intensywne kwitnienie trwające około miesiąca. Okazałe wiechy o wielu cienkich łodyżkach osiągają ponad 10 cm długości skupiają całe mnóstwo pękatych dzbaneczków i jakby pod ich ciężarem przewieszają się. Kwiaty mają barwę mocnej, winnej czerwieni. Z czasem kolor staje się mniej intensywny, a dolna część korony niemal biała.

Odmiana została wyselekcjonowana w połowie ubiegłego stulecia w USA przez Roberta Ticknora. W 1993 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze doceniło jej oryginalne walory dekoracyjne wyróżniając prestiżowym tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy
Stanowisko – najbardziej odpowiadać mu będzie półcień, ale ciepły i zaciszny.

Gleba – lubi ziemie bogate w składniki próchniczne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności oraz kwaśnym odczynie.

Całkowita mrozoodporność do -30C,można okryć go stroiszem. Zaleca się regularnie usuwać usychające kwiatostany.

Fenomenalnie prezentować będzie się jako soliter na reprezentacyjnym miejscu. Jest świetnym towarzyszem roślin wrzosowatych oraz krzewów o podobnej sylwetce. Jeśli uprawa w ogrodzie nie jest możliwa z powodzeniem będzie rósł w dużej donicy na ocienianym tarasie lub balkonie. Cenna odmiana do ogródków przydomowych, na wrzosowiska i do pojemników.


Roślina ukorzeniona w doniczce 4-litrowej


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Zimokwiat wczesny - Chimonanthus praecox

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon polny Carnival - Acer campestre Carnival

Cena: 195.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso rózgowate Heavy Metal - Panicum virgatum Heavy Metal

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Purpurascens - Miscanthus sinensis Purpurascens

Cena: 37.00 PLN