Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 65.00 PLN
Nasza cena: 45.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ostrokrzew Argentea Marginata-Ilex aqulifolium Argentea Marginata

Ostrokrzew Argentea Marginata-Ilex aqulifolium Argentea Marginata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Okazy tej odmiany rosną dość powoli, do 15 cm rocznie i w naszych warunkach osiągają zazwyczaj około 2 m wysokości (po wielu latach uprawy na najdogodniejszych stanowiskach mogą być jednak znacznie wyższe). Przyjmują bądź formę niskiego drzewa bądź krzewu. Sztywne, ładnie rozgałęziające się pędy formują szerokostożkową, gęstą koronę.

Wyróżnia się finezyjnym ulistnieniem. Okazałe, owalne lub jajowate blaszki o nieregularnie ząbkowanych, kolczastych obrzeżeniach i ostrych wierzchołkach mają falowaną, skórzastą, ciemnozieloną powierzchnię. Wzdłuż brzegów otacza ją fenomenalnie kontrastujący, kremowo-biały margines, a u młodych liści przybiera on dodatkowo różowawy odcień, dodając atrakcyjności. Stanowią całoroczną ozdobę rośliny.

Wiosną w kątach liści pojawiają się skupiska białych, pachnących kwiatów, ale są one drobne, niepozorne, bez szczególnych walorów dekoracyjnych. Jeśli zostaną zapylone, bo to roślina dwupienna, żeńskie okazy wytwarzają owoce w postaci kulistych jagód czerwieniących się pośród listowia.

Odmiana w 1993 roku została nagrodzona przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najładniej prezentuje się i rośnie na miejscach słonecznych i półcienistych, ale jednocześnie należy do roślin określanych jako cienioznośne więc i pozbawiony promieni słonecznych dobrze sobie radzi. Warto zadbać o zaciszną lokalizację, gdzie osłonięty będzie od mroźnych wiatrów.

Gleba – preferuje podłoże świeże i żyzne, przepuszczalne i dość wilgotne zarazem, o odczynie obojętnym. Ważne by stosunki wodne były uregulowane, gdyż nie lubi wodnych zastoin zaś przy długim niedostatku wody szybko opadają starsze liście.

Bez okrywania temperatury do około -23°C, pod okrywą śnieżną przetrwa również większy mróz.

Łatwo poddaje się formowaniu, co kilka lat warto wykonać odmładzające cięcie, usuwając stare i uszkodzone pędy. Trzeba od razu wybrać właściwe stanowisko, bo nie lubi przesadzania, jest natomiast tolerancyjny wobec zanieczyszczeń.

Doskonale sprawdza się jako soliter w reprezentacyjnym miejscu zarówno w donicy jak i na przydomowym skwerku. Równie dobrze wygląda w nasadzeniu grupowym jako oryginalny żywopłot w kompozycji mono gatunkowej lub szalenie ciekawy akcent kolorystyczny i pokrojowy w aranżacjach mieszanych. Wykorzystywany jako dekoracja świąteczna.

Roślina ukorzeniona w doniczce.Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-5 wysokość 60, 70 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ciemiernik Metallic Blue Lady- Helleborus × hybridus LS Blue Metallic Lady

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Modrak sercolistny-Crambe cordifolia

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®

Cena: 570.00 PLN