Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Fireball®- Hibiscus moscheutos Fireball®

Cena: 35.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wiśnia piłkowana Kanzan-Cerasus serrulata Kanzan

Wiśnia piłkowana Kanzan-Cerasus serrulata Kanzan
Cena brutto za sztukę:350.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 350 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękne drzewo o malowniczym pokroju, szczególnie dekoracyjne w okresie kwitnienia, gdy bezlistne pędy spowija różowa mgła kwiatów. Polecić można ją do uprawy początkującym ogrodnikom, bo nie wymaga opieki i potrafi ładnie rosnąć niemal w każdych warunkach.

Drzewo o wyprostowanej sylwetce osiągające do 10 m wysokości. Dość długie, sztywne pędy wznoszą się prosto formując odwrotnie stożkowatą koronę o średnicy dochodzącej do 8 m.

Na przełomie kwietnia i maja z ciemnych, karminowych pączków jako pierwsze rozwijają się kwiaty. Pełne, miseczkowate, o średnicy blisko 6 cm, złożone z wielu delikatnych, subtelnie różowych płatków układających się wokół żółtego oczka pręcików. Zwisając na charakterystycznych szypułkach skupione są w dekoracyjne pęczki i roztaczają przyjemną woń.

Z końcem kwitnienia pojawiają się liście o dość długich, w zarysie eliptycznych blaszkach zakończonych ostrym wierzchołkiem i drobno piłkowanymi brzegami. Ich błyszcząca powierzchnia z głębokim użyłkowaniem ma barwę stonowanej zieleni, jesienią zaś przybiera intensywne odcienie żółci i pomarańczu.

Warunki uprawy:
Stanowisko – odpowiednie będzie miejsce zarówno w pełnym słońcu jak i w lekkim półcieniu.
Gleba – nie ma szczególnych wymagań, dobrze radzi sobie właściwie w każdym podłożu, poza skrajnie niekorzystnymi warunkami środowiska, choć świetnie znosi okresy suszy.

Dorosłe okazy zimują z powodzeniem bez okrycia na terenie całego kraju. Młode egzemplarze przenieść najlepiej do chłodnych pomieszczeń jeśli rosną w donicy lub okryć przed nastaniem srogich mrozów.

Piękny akcent kolorystyczny każdej wiosny do przydomowego ogrodu, zarówno jako soliter na reprezentacyjnym skwerze jak i w wielogatunkowych kompozycjach. Kilka sztuk posadzonych w rzędzie wzdłuż alejki cz chodnika stworzy oryginalny szpaler. Nadaje się do uprawy w dużym pojemniku na tarasie w ciągu kilku początkowych lat.

Oferowane drzewko jest szczepione ma wysokość 200-260 cm., jest ukorzenione w doniczce C-20 , obwód pnia 12-14 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia wielkolistna Ashei

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 23.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Cherry Cheesecake-Hibiscus Cherry Cheesecake

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik wielkokwiatowy Multi Blue - Clematis Multi Blue

Cena: 25.00 PLN