Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet
Cena brutto za sztukę:280.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 280 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękne drzewo na pniu, którego największą ozdobą są malutkie „różyczki” którym drzewko pokrywa się od maja do czerwca – są one barwy różanej. Wysokość drzewka to 4 metry.

Jest to roślina z rodziny różowatych – tej samej co róże czy jabłonie. Jej malutkie pełne kwiaty o średnicy 1 centymetra wyrastają w dużej ilości gromadnie w półkulistych kwiatostanach. Głóg Pauls Scarlet kwitnie bardzo obficie, pokrywając się prawie w całości drobnymi kwiatami – z daleka wyglądając jakby wielki bukiet. Przez resztę roku stanowi schludnego wyglądu drzewko.
Kwiaty odmiany Pauls Scarlet są pełne – oznacza to, że pręciki, słupek i inne płodne części kwiatu zostały przekształcone w płatki, dzięki czemu roślina po przekwitnięciu zrzuca płatki nie wytwarzając owoców, które mogą później być uciążliwe do sprzątania z trawnika – jest to więc dobra roślina dla osób zapracowanych, chcących urokliwej ale niewymagającej w utrzymaniu rośliny.

Ciemnozielone liście są niestandardowej formy – pojedynczy listek ma 5 klap skierowanych ku po skosach ku górze. Roślina jest szczepiona w formie piennej, dzięki czemu szybko posiada atrakcyjną „drzewkową” formę - kora jest koloru szarego, pędy rośliny są pokryte cierniami długości 2.5 centymetra.

Jest to rodzima roślina Basenu Śródziemnomorskiego, która zaadaptowała się do warunków północnych. Wzmianki o głogu występują już w Nowym Testamencie przez Chrystusa.

Zastosowanie:
Roślina jest chętnie sadzona do małych ogrodów .

Warunki uprawy:
Czasem wymagane jest cięcie korygujące formę rośliny – najlepiej aby utrzymywać Pauls Scarlet w formie kulistej na pniu.

Odporna na zanieczyszczenia powietrza i warunki miejskie (susza i zasolenie). Preferuje alkaliczną lub neutralną względem pH glebę oraz stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina , o wysokości szczepienia , powyżej korona ok.180-250 cm, ukorzeniona w doniczce C-15.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka bezłodygowa - Gentiana acaulis

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Romantic Ace - Hydrangea paniculata Romantic Ace

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN