Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bodziszek himalajski Birch Double -Geranium Himalayense Birch Double

Bodziszek himalajski Birch Double -Geranium Himalayense Birch Double
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 25 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bodziszek o spektakularnych ciemnoniebieskich do fioletu kwiatach i pięknie przebarwiających się na koniec sezonu liściach.

Rośnie dość szybko, ale do wysokości około 30 cm, tworząc jednocześnie półkuliste, dość luźne kępy o średnicy do 60 cm. Pędy cienkie, ale sztywne, wyprostowane, ładnie rozgałęziające się ku górze, okryte delikatnymi włoskami.

Liście nerkowate lub okrągłe w zarysie, o średnicy do 12 cm. Blaszki osadzone na długich, sztywnych ogonkach, klapowane, mocno powcinane. Ich powierzchnia przyjmuje świeży, intensywnie zielony odcień, jesienią natomiast mieni się ciepłymi tonami pomarańczu i czerwieni. Wydzielają charakterystyczny zapach odstraszający owady czy ślimaki.

Kwiaty rozwijają się już w połowie maja, subtelnie zwisając parami na krótkich szypułkach. Zachwycają głębią koloru – ciemnofioletowe płatki z delikatnym różowawym odcieniem pokryte są wyraźnie widocznym, purpurowym użyłkowaniem. Maja nieregularne kształty, układają się ściśle tworząc pełne kwiaty o średnicy do 5 cm. Stanowią mocny akcent kolorystyczny pozostając nieprzerwanie aż do sierpnia.

Gatunek pochodzi ze środkowej Azji, w Himalajach można go znaleźć w miejscach na wysokości około 4 000 m. n. p. m. Prezentowana odmiana znana jest również pod nazwą 'Plenum' lub 'Birch Blue'.

Warunki uprawy:

Stanowisko – bardzo tolerancyjna odmiana, najlepiej rośnie w miejscach słonecznych i półcienistych, ale radzi sobie bardzo ładnie i tam, gdzie światła jest niewiele.

Gleba – nie ma większych wymagań, nie lubi jedynie nadmiaru wilgoci. Preferuje ziemie słabsze, przepuszczalne i lekkie. Dorosłym okazom nie straszne są okresowe niedobory wody.

Zimuje w całej Polsce bez konieczności okrywania. W sezonie zaleca się usuwanie usychających kwiatów, by wydłużyć okres ich pojawiania się.

Doskonale nadaje się na naturalistyczne rabaty czy skraje leśnych ogrodów. Pięknie zakrywa skarpy, przesłania niskie murki, ale sprawdzi się także w kompozycjach pojemnikowych.Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka ukorzeniona w doniczce C-1,5.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mrs. Popple -Fuchsia magellanica Mr Popple

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kocimiętka Kit Cat-Nepeta faassenii Kit Cat

Cena: 16.50 PLN