Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Laurowiśnia Novita na pniu 80 cm-Prunus laur.Novita

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Whitewater- Leucothoe Whitewater

Kiścień Whitewater- Leucothoe Whitewater
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 25 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zimozielony krzew z rodziny wrzosowatych o niezwykle atrakcyjnie przebarwiających się liściach i urokliwych kwiatostanach. Zachwyca o każdej porze roku, tak w ogrodzie jak i w balkonowej donicy.

To roślina o spokojnym tempie wzrostu. Mocne, ale dość wiotkie, ładnie rozgałęziające się i wyglądające jak splątane pędy tworzą urokliwe kopce, dorastające po latach uprawy do niespełna 1 m wysokości i około 1,2 m rozpiętości. Podbarwione są wyraźnie purpurą i bardzo obficie okryte dekoracyjnym ulistnieniem.

Blaszki liściowe długości do 10 cm i szerokości 2,5 cm, lancetowate w zarysie, całobrzegie, z ostrym wierzchołkiem. Młode liście wiosną wybijają z pąków zielone z domieszką miedzi i fioletu. Z czasem intensywna zieleń staje się dominująca na lśniącej powierzchni, ale marginesy pozostają w kontrastowym kremowobiałym kolorze. Jesienią nabierają ciepłej tonacji, okrywając się wieloma odcieniami różu, fioletu i karminu, które utrzymują się również zimą.

W maju i czerwcu pojawiają się w kątach liści wiechowate kwiatostany długości około 7 cm. Skupiają one po kilkadziesiąt urokliwie zwisających, drobnych, dzwonkowatych kwiatuszków o kremowobiałej barwie.

Odmiana hodowlana, wyselekcjonowana już w 1989 roku przez Roberta Heada w stanie Karolina Południowa. Wprowadzona na rynek ogrodniczy i opatentowana dopiero w 2009 roku przez Head Ornamentals, Inc.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej będzie odpowiadał mu półcień, jeśli posadzimy go od południowej strony to najlepiej pod koroną drzewa lub krzewu, gdzie częściowo znajdzie osłonę przed gorącymi promieniami słońca.

Gleba – wymaga podłoża lekkiego, żyznego, zasobnego w składniki próchniczne, o stałym przynajmniej przeciętnym poziomie wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Zimuje bez uszkodzeń w temperaturze do około -27°C, w Polsce zaleca się okryć młode okazy gałązkami iglaków.

Doskonale czuje się i komponuje z roślinami wrzosowatymi, świetnie przesłoni miejsca pod świetlistymi koronami drzew. Ładnie prezentuje się w nasadzeniach wielogatunkowych pośród niewysokich krzewów czy na tle iglaków. Rewelacyjnie nadaje się do donicy jako dekoracja frontowych schodów, balkonu czy tarasu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
px20


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja biała- Fuchsia magellanica Alba

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pigwowiec okazały Orange Trail - Chaenomeles x superba Orange Trail

Cena: 20.50 PLN