Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bożykwiat Aphrodite - Dodecatheon Aphrodite

Bożykwiat Aphrodite - Dodecatheon Aphrodite
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:18.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Interesujący przedstawiciel z rodziny pierwiosnkowatych o kwiatach przypominających fiołka alpejskiego. Choć jego okres wegetacyjny trwa stosunkowo krótko, to warto znaleźć dla niego miejsce, bo to niezwykle czarująca roślina.

Liście odziomkowe formują urokliwe rozety o średnicy do 40 cm. Blaszki mięsiste, owalne do jajowatych, długości około 15 cm i szerokości ponad 4 cm, całobrzegie, o stępionych wierzchołkach. Powierzchnia gładka w kolorze jasnej zieleni. Spośród liści wyrastają nagie, sztywne i proste pędy kwiatostanowe w delikatnie brunatnym odcieniu, osiągające około 50 cm wysokości. Ich szczyty wieńczą finezyjne, zwieszające się baldachy skupiające po kilka kwiatów. Każdy złożony z 5 lancetowatych, ostro zakończonych działek kielicha, które odginając się mocno, stoją ku górze. Przyjmują intensywne, ciemno różowe zabarwienie z nutką fioletu, u podstawy rozjaśniają się natomiast, przez kontrastującą biel do żółci. Słupki i pręciki wystają na zewnątrz tworząc niebanalny szpic, u dołu żółty, ku końcom głęboko purpurowy. Kwitnie w maju i czerwcu.

Gatunek w formie dzikiej porasta łąki i lasy południowych i wschodnich stanów w USA. Prezentowana odmiana wyselekcjonowana została jednak w holenderskim mieście Hillegom w 2002 roku przez Kees van den Aardwegh i w rok później opatentowana.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej posadzić go w miejscach półcienistych a nawet mocno zacienionych. Jeśli nie będą docierały do niego gorące promienie południowego słońca to na stanowiskach jaśniejszych też ładnie urośnie.

Gleba – wymagać będzie podłoża świeżego, próchnicznego o odczynie jak najbardziej zbliżonym do obojętnego. W sezonie potrzebuje sporo wilgoci, jednak zimą musimy zadbać by w pobliżu korzeni nie tworzyły się zastoiny wodne.

Na większości obszaru Polski w pełni mrozoodporny, w chłodniejszych regionach, szczególnie przy cienkiej okrywie śnieżnej zaleca się okryć miejsce jego wzrostu warstwą ściółki lub liści. Niebawem po zakończeniu kwitnienia nadziemna część rośliny zamiera, warto więc oznaczyć jego stanowisko i sadzić pomiędzy innymi gatunkami.

Pięknie prezentuje się i rośnie na skraju oczek wodnych i sadzawek. Wiosną wniesie kolor na ciemniejsze rabaty w kompozycjach z niewysokimi funkiami, ożywi aranżacje skalne czy nasadzenia o charakterze naturalistycznym.Przedmiotem sprzedaży jest roślina dwuletnia w doniczce C-1 . Gwarantuję kwitnienie.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 69.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Pinwheel-Kalmia latifolia Pinwheel

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja x weyeriana Sungold-Budleja żółta

Cena: 28.00 PLN