Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 165.00 PLN
Nasza cena: 145.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Czarne uszy słonia- Colocasia Black Magic

Czarne uszy słonia- Colocasia Black Magic
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 50 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Czarne uszy słonia to nazwa zwyczajowa kolokazji. Odmiana Black Magic dość rzadko występująca.Imponującego rozmiaru liście w kolorze czerni, dodająca naszemu ogrodowi egzotyczny charakter.
Jest to roślina należąca do rodziny obrazkowatych.Wyborna roślina, w polskich sklepach ogrodniczych praktycznie niedostępna, nie lada gratka nawet dla kolekcjonerów i koneserów. Jest wymagająca, trzeba o nią dbać przez cały rok, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym, atrakcyjnym wyglądem, zachwyca wielkością, kształtem i kolorem.

Wieloletnia bylina o podziemnych, owalnych bulwiastych kłączach Na powierzchni formuje duże, dostojne kępy osiągające wysokość 90 – 180 cm. Długie, sztywne, bordowe ogonki zazwyczaj wznoszą się pionowo, rzadziej wyginają się łukowato lub pokładają. Na ich szczytach roztaczają się przepiękne, olbrzymie liście o długości do 60 cm, przypominające nieco wydłużone, sercowate parasole. Kojarzone są one z uszami słonia, skąd bierze się nazwa zwyczajowa rośliny. Mają one niezwykle ciekawą, fioletowo-czarną barwę, z nieco jaśniejszym wachlarzowatym unerwieniem.

Kwitnie rzadko, ale u dorosłych okazów mogą pojawić się kremowo-żółte kwiaty, podobne nieco do kalii.

Colocasia to roślina uprawiana już około 10 000 lat temu, jednak w Europie naukowcy opisali ją dopiero w roku 1832. Naturalnym miejscem występowania gatunku są bardzo wilgotne tereny Azji Południowo-Wschodniej i Polinezja. Obecnie rozprzestrzeniona również do tropikalnych obszarów Ameryki i Afryki, a uprawiana z powodzeniem także w chłodniejszych strefach.

Warunki uprawy:

Stanowisko – wymagać będzie ciepła i światła. W naszych warunkach klimatycznych najlepiej zapewnić jej miejsce, gdzie w godzinach przedpołudniowych ogrzeje się promieniami słońca, a nie zdąży ono nadmiernie wysuszyć ziemi.

Gleba – niezbędne jest zapewnienie podłoża stale wilgotnego, a nawet mokrego. Potrzebuje gleby zasobnej w składniki odżywcze, próchnicznej, żyznej. Konieczne będzie regularne podlewanie i nawożenie.
Nie dopuścić do przesuszenia.Dobrze rośnie na glebach bagiennych . Wzrost bardzo intensywny.


Gatunek wrażliwy na niskie temperatury, przed nadejściem mrozów należy przenieść do chłodnego pomieszczenia albo przesadzoną do doniczki z kilkoma najmłodszymi liśćmi, albo jako oczyszczoną bulwę w papierowej torebce wypełnionej np.: torfem.

Rewelacyjnie prezentuje się nad słonecznymi brzegami wód. Na rabatach będzie wyśmienicie komponować się z funkiami o soczyście zielonych liściach lub bylinami o kwiatach w jasnych, wyrazistych kolorach. Polecana również do uprawy pojemnikowej. Wszędzie gdzie się pojawi wniesie orientalny klimat.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Grosse Fontane - Miscanthus sinensis Grosse Fontane

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sasanka różowa - Pulsatilla vulgaris Perlen Glocke

Cena: 16.50 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka chińska Eugens Allerbester - Gentiana sino ornata Eugens Allerbester

Cena: 17.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Candle® -Hydrangea paniculata Magical Candle®

Cena: 42.00 PLN