Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja drzewiasta Anabelle - Hydrangea arborescens Anabelle

Hortensja drzewiasta Anabelle - Hydrangea arborescens Anabelle
Cena brutto za sztukę:38.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 38 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana hortensji drzewiastej o pięknych białych kulach dochodzących do 25 cm średnicy . Kwitnie obficie od lipca do września na jednorocznych pędach.

Niezawodna odmiana, której kwiatostany choć dość tradycyjnie wybarwione, to prezentują się efektownie i pozostają na gałązkach jeszcze zimą, stanowiąc ciekawy element krajobrazu.

Rośnie w formie pełnego wigoru krzewu, osiąga na ogół około 2 m wysokości, rzadko więcej. Pędy ładnie się rozgałęziają formując półkulistą sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 2,5 m. Są dość sztywne, ale w okresie kwitnienia mają tendencję do przewieszania się i pokładania, dlatego wskazane jest stosowanie podpór.

Liście typowe dla gatunku, długości około 15 cm, dość szerokie, o jajowatych blaszkach z wydłużonymi ostrymi wierzchołkami i drobno piłkowanymi obrzeżeniami. Powierzchnia w kolorze świeżej, ale stonowanej zieleni z widoczną, dość głęboką siecią unerwienia, od spodu delikatnie owłosiona.

Kwiatostany mają postać okazałych, kształtnych kul o średnicy do 25 cm. Skupiają one ściśle ogrom płonnych, śnieżnobiałych kwiatuszków wielkości około 2 cm. Od połowy lipca rozjaśniają ogrody swą czystą, niemal lśniącą bielą, a przy tym subtelnie acz przyjemnie pachną. Z końcem lata wyraźnie zielenieją, by zasychając nabrać brązowej barwy. Opadają dopiero z końcem zimy, a okryte śniegiem lub szronem, prezentują się zjawiskowo.

Odmianę wyselekcjonował J.C. McDaniel z Uniwersytetu w Illinois, na rynki ogrodnicze wprowadziła ją w roku 1975 szkółka Gulfstream Nursery. Jej walory dekoracyjne zostały w1993 roku wyróżnione przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze prestiżowym tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:
Stanowisko – świetnie radzi sobie tak w lekkim półcieniu jak i w pełnym słońcu, ale najlepiej w miejscu osłoniętym od wiatru.
Gleba – potrzebuje podłoża świeżego, żyznego, z dużą zawartością składników próchnicznych i stale, co najmniej umiarkowanie wilgotnych, szczególnie w okresie kwitnienia, kiedy to niedostatek wody skutkuje nieatrakcyjnym przebarwianiem się kwiatostanów i ich zasychaniem.

Mrozoodporność zupełna, zimuje nie wymagając okrycia na terenie całego kraju. Wczesną wiosną zaleca się dość mocne cięcie – o 1/3 długości pędów – wzmocnimy krzew i zintensyfikujemy kwitnienie.

Krzew o szerokim zastosowaniu, pięknie wygląda w ogrodach przydomowych, zarówno jako samotnik jak i w grupie. Na rabatach stanowić będzie wyborne tło dla mniejszych bylin o intensywnie wybarwiających się kwiatach. Świetnie nadaje się również do nasadzeń w parkach i osiedlowych kwietnikach.


Oferowana sadzonka ma wysokość ok. 50-70 cm. ukorzeniona w doniczce C-5.
oprBP


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Babuschka - Azalea japonica Babuschka

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kirengeszoma Black Style -Kirengeshoma palmata Black Style

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liriope Gold Banded - Liriope muskari Gold Banded

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia DIVA® -DIERVILLA splendens DIVA®

Cena: 33.00 PLN