Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Sosna górska Ophir  – Pinus mugo Ophir
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 85 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wyjątkowa , przebarwiająca się sosna będąca od wiosny aż do jesieni zielona, a po przymrozkach jej igły przybierają przyciągający uwagę złocisty kolor – odmiana ta nie przebarwia się cała na złoto – jej nieoświetlone przez słońce igły zachowują zieloną barwę.
Miniaturowa i powoli rosnąca odmiana o niewielkich wymaganiach i bardzo odporna na trudne warunki środowiskowe. Wyróżnia się pośród zimowego krajobrazu atrakcyjnie przebarwiającymi się igłami.

Formuje dość gęstą, zwartą i w zarysie kopulastą koronę, o wysokości około 50 cm oraz szerokości dochodzącej do 1 m. Młode przyrosty mają brązowy kolor, są nagie i dość krótkie. Igły, długości około 4 cm ściśle okalają pędy, są na nich zebrane w pęczki po dwie i pięknie wypełniają sylwetkę. Wiosną i w pełni sezonu mają barwę ciemnej, zdrowej zieleni. Gdy krzew przechodzi w stan zimowego odpoczynku nabierają one niespotykanych w tym okresie odcieni złota, niekiedy z delikatna domieszką rdzawych tonów. Jednak te, do których nie docierają promienie słońca zachowują swój zielony kolor, a więc krzew staje się właściwie dwubarwny. Już u stosunkowo młodych okazów pojawiają się szyszki. Dojrzewają na ogół w trzy lata po kwitnieniu, zebrane po 2 lub 3 sztuki na czubkach pędów. Dorastają do 5 cm długości, przybierają początkowo ciemnobrunatny kolor, a z czasem jaśnieją.

Odmiana wyselekcjonował K.J. Kraan w Holandii, na rynek ogrodniczy wprowadzona w 1975 roku.

Warunki uprawy:
Stanowisko – w celu uzyskania mocnego wybarwienia najlepiej zapewnić jej pełną ekspozycję na słońce, choć w półcieniu również ładnie rośnie.

Gleba – poradzi sobie nawet na słabszym podłożu, powinno być ono jednak wysoce przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, nie przeszkadza jej kwaśny odczyn.

Mrozoodporność zupełna, zimuje bez okrycia nie doznając uszkodzeń. Jeśli chcemy zagęścić pokrój naszego okazu można wczesną wiosną, zanim zaczną wybijać młode pędy, wykonać cięcie, skracając przyrosty nawet o połowę.

Świetna roślina do ogrodów skalnych, żwirowych czy na wrzosowiska. Ciekawie będzie prezentować się na rabatach pośród niższych od niej bylin. Posadzone kilka sztuk w rzędzie stworzy piękne obrzeżenie alejki czy chodnika, atrakcyjne przez cały rok. Bez problemów pozwala się uprawiać w pojemnikach.


Roślina ukorzeniona w doniczce C-3, szczepiona , o wysokości pnia 40 cm.

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 85 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Japońskie Drzewo rodzynkowe-Howenia słodka- Hovenia dulcis

Cena: 245.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja miniatura Blue Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pęcherznica kalinolistna Little Angel® - Physocarpus opulifolius Little Angel®

Cena: 34.00 PLN