Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Fireball®- Hibiscus moscheutos Fireball®

Cena: 35.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Love Pat - Hosta Love Pat

Funkia Love Pat - Hosta Love Pat
Cena brutto za sztukę:26.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 26 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Intensywnie niebieskie, miseczkowate, mięsiste i pomarszczone liście.Dość duże , owalne o średnicy ok.20 cm.Niebanalne liście wyróżniające się zarówno ciekawą fakturą jak i wyrazistym kolorem. Znana i ceniona od lat przez ogrodników na całym świecie.

To dość wolno rosnąca odmiana o średnich rozmiarach w gatunku. Formuje ładną, zwartą, gęstniejącą z każdym rokiem kępę o wysokości około 50 cm oraz średnicy dochodzącej u dorosłych okazów nawet do 90 cm.

Liście okazałe o średnicy nawet 20 cm na długich i grubych ogonkach. W zarysie okrągłe, o krótkich, ostrych wierzchołkach oraz sercowatych nasadach i zawiniętych ku górze marginesach. Blaszki są mięsiste i sztywne a miseczkowato wklęsła powierzchnia jest mocno karbowana, wyraźnie zaznacza się na niej głęboka sieć użyłkowania. Atrakcyjności dodaje im także intensywnie niebieski odcień liści, który zawdzięczają warstwie delikatnego, woskowego nalotu.

Z początkiem sierpnia tuż nad kępę liści wznoszą się sztywne i wyprostowane pędy. Wieńczą je dorodne, stożkowate kwiatostany, w których ściśle zebrane są pełne gracji i uroku, niewielkie dzwonki, białe subtelnie muśnięte jasnym fioletem.

Uznaje się, że odmiana wyselekcjonowana została przez przez Paula Adena w 1978 roku. Powstała w wyniku skrzyżowania odmiany Hosta Blue Velvet z Hosta Blue Vision. W 1988 roku zdobyła w amerykańskim konkursie tytuł najbardziej niebieskiej funkii AHS Midwest Blue, a pięć lat później zachwycili się nią członkowie Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego wyróżniając prestiżową nagrodą Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ładnie rośnie w miejscach cienistych, ale najlepszym będzie półcień, bo wtedy długo będziemy cieszyć się oryginalnym kolorem liści.

Gleba – odpowiadać jej będzie przeciętnie zasobne podłoże ogrodowe, stale przynajmniej umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne.

Mrozoodporność zupełna na terenie całego kraju.

Świetna na rabaty, gdzie rano lub popołudniu otrzyma nieco promieni słonecznych. Warto posadzić ją pod koronami drzew i wyższych krzewów, ale o rzadszych koronach. Urozmaici brzegi oczek wodnych, stworzy dekoracyjne granice grządek czy brzegi ścieżek.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .


Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 26 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Whitewater- Leucothoe Whitewater

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Cena: 65.00 PLN