Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon palmowy Villa Taranto - Acer palmatum Villa Taranto

Klon palmowy Villa Taranto - Acer palmatum Villa Taranto
Cena brutto za sztukę:550.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 550 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana odmiana, o zgrabnej sylwetce i niezwykle dekoracyjnym, jakby misternie utkanym ulistnieniu mieniącym się chyba wszystkimi barwami tęczy. Prezentuje się wprost obłędnie, w każdej aranżacji wprowadzi ożywienie.

Rośnie powoli w formie kompaktowych rozmiarów drzewka o nisko i ładnie rozgałęziającej się, nieco nieregularnej koronie. Dorasta do 3 m wzwyż i niespełna 2 m rozpiętości tworząc zgrabną, ażurową sylwetkę.

Liście dają efekt koronki, choć niemal igiełkowate to pięknie zagęszczają pokrój. Blaszki podzielone zazwyczaj na 5 wąskich klap, bardzo głęboko wciętych, niemal do samej nasady. Na młodych pędach klapy wyraźnie szersze, ale na starszych gałęziach cieniutkie, liście przypominają te u bambusa. Wiosną zaskakują intensywnymi odcieniami głębokiej czerwieni i fioletu, do lata nabierają wyraźnie zielonego koloru, ale zachowują delikatne przebarwienia dające efekt karmazynowej poświaty. Jesienią mienią się odcieniami złocistego pomarańczu, szkarłatu po brąz.

Roślina została znaleziona we włoskim Ogrodzie Botanicznym Villa Taranto rozciągającym się nad brzegiem Jeziora Maggiore. Na rynek ogrodniczy wprowadziła ją w 1967 roku szkółka C. Esveld z Holandii. W 2012 roku jej otrzymała nagrodę Award of Garden Merit od Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:
Stanowisko – koniecznie osłonięte od porywów wiatru, poradzi sobie świetnie zarówno w pełnym słońcu jak i lekkim ocienieniu, ale czym jaśniejsze miejsce, tym mocniej wybarwią się liście.
Gleba – lubuje się w żyznych ziemiach ogrodowych, zasobnych w składniki próchniczne, stale dość wilgotnych, ale i przepuszczalnych zarazem, o lekko kwaśnym pH.

Dorosłe okazy zimują na terenie całego kraju bez okrycia nie doznając uszkodzeń. Te młodsze zaleca się jednak zabezpieczyć, przynajmniej solidnie wyściółkować nasadę i bryłę korzeniową. Okazy w doniczkach warto przenieść do chłodnych pomieszczeń.

Doskonale rośnie i wprost cudowanie prezentuje się nad oczkami wodnymi nadając im romantyzmu. Nie zawiedzie nas jako soliter na reprezentacyjnych skwerach albo w donicy na balkonie lub tarasie. Nawet monotonnym aranżacjom doda barw.

Przedmiotem sprzedaży jest czteroletnia roślina ukorzeniona w doniczce C-15.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Fuksja Riccartonii -Fuchsia magellanica Riccartonii

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin-PHOTINIA FRASERI RED ROBIN

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Baptysja biała - Baptisia alba

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja skrętolistna-Buddleia Alternifolia

Cena: 34.00 PLN