Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pięciornik trójząbkowy Nuuk - Potentilla tridentata Nuuk

Pięciornik trójząbkowy Nuuk - Potentilla tridentata Nuuk
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękna i rzadka odmiana płożącego pięciornika ,który utworzy nam kwitnący dywan.Doskonała roślina okrywowa , niezawodna co do kwitnienia , tym bardziej cenna,że nie jest wymagająca co do gleby.Udaje się na glebach bardzo ubogich.
Osiąga około 10-20 cm wysokości .Kwiaty białe , zebrane w luźne kwiatostany.

Bardzo uniwersalna i cenna odmiana. Urośnie niemal w każdych warunkach i nie ma szczególnych wymagań a przyniesie wiele radości dając efekt barwnego kobierca wszędzie tam, gdzie sobie zażyczymy.

Jest niewysokim, zimozielonym, półkrzewem o dywanowym typie wzrostu. Tworzy rozległe, niesamowicie zwarte kępy mogące osiągać wysokość od 5 – 30 cm. Bardzo liczne, drewniejące u nasady i cienkie, ale sztywne na górze pędy, bogato przyodziane są w drobne, dekoracyjne liście. Są one złożone, trójlistkowe, lśniące głęboką zielenią. Pojedyncze blaszki o lancetowatym kształcie, smukłe, całobrzegie, niekiedy z postrzępionym wierzchołkiem. Gwarantują, że utkany przez nie żywy kobierzec skrzętnie osłoni podłoże, stanowiąc również wyśmienite tło dla wyższych gatunków. Co więcej, jesienią liście mienią się wszystkimi odcieniami żółci i pomarańczu aż po czerwień i brąz.

Zwiększa swą dekoracyjność jeszcze w okresie czerwca i lipca, kiedy to okrywa się białym kwieciem. Delikatne kwiatuszki o średnicy około 1 cm, składają się zazwyczaj z 5 jajowatych płatków skupionych wokół kremowo-seledynowego oczka z nitkowatymi pręcikami, nadającymi im lekkości i subtelności. Wieńczą one pędy zebrane na ich szczytach w luźne bukiety.

Naturalnym środowiskiem gatunku jest obszar północnej półkuli ziemskiej sięgający aż głęboko na teren Arktyki. Nazwa pochodzi od miasta o tejże nazwie, będącego stolicą Grenlandii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – poradzi sobie świetnie zarówno w słońcu jak i w cieniu.

Gleba – potrzebuje ziemi średnio zasobnej, ale przepuszczalnej i o niskiej wilgotności. Dorosłe okazy bardzo odporne na dłuższe susze.

W pełni mrozoodporny na terenie całego kraju. Bardzo odporny na choroby i szkodniki.
Bardzo atrakcyjny egzemplarz do zadarniania powierzchni i tych wystawionych na działanie promieni słonecznych i tych ocienionych, pod krzewami czy drzewami. Świetnie sprawdzi się na skalniakach i żwirowych aranżacjach.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2l
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wierzba pustynna Burgundy-Chilopsis linearis Burgundy

Cena: 420.00 PLN

Otwórz opis produktu

Chitalpa tashkentensis Pink Dawn

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kielisznik bluszczowaty-Calystegia hederacea 'Multiplex'

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN