Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Modrak sercolistny-Crambe cordifolia

Modrak sercolistny-Crambe cordifolia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:33.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niebywale okazała roślina, zachwyca oryginalnym pokrojem, rozmiarem i ukwieceniem. Rośnie szybko i równie szybko zdobędzie uznanie i amatorów swojego piękna.
Liście śmiało można określić jako olbrzymie, bo ich średnica zazwyczaj osiąga około 45 cm, układają się na kształt rozłożystej i dość wysokiej rozety. Blaszki ciemnozielone, wyraźnie unerwione i silnie pofalowane, w kształcie sercowatym, owalnym lub okrągłym, klapowane, o nieregularnych brzegach.

Z końcem czerwca na długich, niemal 2 metrowych, elastycznych pędach pojawiają się pokaźne kwiatostany. Składają się z niezliczonej liczby maleńkich, śnieżnobiałych kwiatuszków, które niczym puchaty obłok unoszą się nad gęstwiną liści przez blisko miesiąc. Roztaczając wokół miodowy zapach zapraszają owady.

W naturze występuje w rejonie Kaukazu, w Iranie i Afganistanie na otwartych, trawiastych terenach o piaszczystych glebach. Gatunek opisany już w 1812 roku przez rosyjskiego botanika Christiana von Stevena.

Warunki uprawy:

Stanowisko – jak najbardziej zbliżone do naturalnego, a więc w pełnym słońcu. Aby roślina długo zachowała urok musi być osłonięta od wiatru.

Gleba – przepuszczalna, ale zasobna i wilgotna, dlatego pamiętać trzeba o rzadkim, ale cyklicznym i obfitym podlewaniu szczególnie młodych okazów, starsze doskonale radzą sobie z suszą.

W pełni mrozoodporna. W czasie kwitnienia, jeśli narażona będzie na wiatr warto zastosować podpory dla pędów kwiatostanowych.

Idealna do samodzielnego eksponowania. Na rabatach ogrodowych błyskawicznie zyska miano władcy ogrodu, wprowadzi romantyczny nastrój i stworzy doskonałe tło dla bylin kwitnących w intensywnych kolorach. Sama rewelacyjnie wyglądać też będzie wśród zielonych krzewów i drzew, które ochronią ją przed przeciągami, byle tylko nie zasłaniały promieni słonecznych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żółtodrzew zwodniczy-Zanthoxylum simulans

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Jurassic Park - Hosta Jurassic Park

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant Gold Bar - Miscanthus Gold Bar

Cena: 36.00 PLN