Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Budleja Ice Chip®-Buddleja  Ice Chip®
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 35 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Długi okres kwitnienia, fantastyczny kolor, kształtny pokrój a przy tym duża wytrzymałość – to cechy tej rośliny. Zakocha się w niej każdy i gdy raz zagości w ogrodzie pozostanie w nim na pewno na długie lata, będąc jego cudną ozdobą.

Miniaturowa odmiana osiągająca zwyczajowo do 60 cm wysokości i niemal dwa razy większą rozpiętość. Pędy układają się typowo dla Budlei – misternie, na kształt rozległej rozety. Niektóre wznoszą się niemal pionowo, inne prawie poziomo, tworząc tym sposobem foremną półkulę.

Liście eliptyczne z ostrym zakończeniem, wyraźnie unerwione, w kolorze ciemnozielonym a od dołu z delikatnie srebrzystym odcieniem.

Pędy zwieńczone są obficie kwiatostanami przypominającymi piramidalne kłosy o długości około 8 cm. Każdy z nich składa się z ponad stu kwiatuszków o śnieżnobiałych płatkach i żółtawych oczkach. Zdobią one krzewinki przez około cztery miesiące – od lipca do września. Wabią kolorem i ponętnym zapachem liczne owady.

To amerykańska hybryda skrzyżowana w 2006 roku przez dr Dennis Werner i Layne Snelling z Sandhills Research Stationz Karoliny Północnej i sprzedawana od 2011 roku przez Proven Winners LLC z Illinois. W dwa lata później wprowadzona na rynek europejski.

Nagrodzona brązowym medalem na odbywających się w Holandii targach Plantarium w 2012 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – z powodzeniem rośnie, kwitnie i doskonale wygląda w pełnym słońcu z ekspozycją południową ewentualnie zachodnią.

Gleba – roślina nie ma szczególnych wymagań, preferuje gleby przepuszczalne i suchsze.

Toleruje mrozy do -28 °C, w marcu warto przyciąć pędy na wysokości 15 cm a latem na bieżąco usuwać te przekwitłe, roślina dłużej zachowa witalność i kwiaty.

Idealna do małych ogrodów, gdzie zabłysnąć może jako soliter. Posadzona w donicach uświetni balkony i tarasy. W grupach stanowi rewelacyjną roślinę okrywową, szczególnie w miejscach narażonych na przesuszenie. Chętnie wykorzystywana do dekoracji wnętrz, w kompozycjach do kościołów, urzędów czy sal bankietowych. Rozjaśni także domowe bukiety i dostarczy przyjemnych doznań zapachowych,

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej, posiada wymaganą licencję zapewniającą zgodność odmianową.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Orange Dream - Acer palmatum Orange Dream

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca Crug Coral-Hydrangea Pet.Crug Coral

Cena: 125.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kasztanek jarzębolistny-Xantoceras sorbifolium

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński White Rush Gold Bar - Miscanthus sinensis White Rush Gold Bar

Cena: 35.00 PLN