Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Magnolia STAR WARS

Magnolia STAR WARS
Cena brutto za sztukę:150.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 150 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Brylant wśród magnolii, odmiana, która zachwyca okazałymi 25 cm kwiatami w kształcie tulipanów.. To wspaniałe, nisko rozgałęziające się a często wielopniowe drzewko osiągające finalnie około 5 m wysokości. Bardzo ładnie się rozkrzewia formując kulistą, zwartą koronę o średnicy ponad 3 m. Bardzo rzadka odmiana powstała ze skrzyżowania -hybryda- Magnolii campbellii i Magnolią liliflora)
W maju rozwijają się atrakcyjne liście – duże, owalnie-lancetowate z zaostrzonymi wierzchołkami i gładkimi obrzeżeniami. Blaszki urokliwie lśnią kolorem ciemnej zieleni, a na ich powierzchni widać pierzaste, nieco jaśniejsze i dość głębokie użyłkowanie dodające im atrakcyjności.

W okresie kwitnienia, a ma to miejsce wczesną wiosną, kiedy pozostaje jeszcze bez liści, zmienia się w różową cud-roślinę rodem z baśniowej opowieści. Niezwykle obficie obsypuje się dużymi kwiatami o średnicy przekraczającej 25 cm. Są one niezrównaną ozdobą krajobrazu przez około 6 tygodni, a w sprzyjających warunkach może powtórzyć kwitnienie – choć nie tak intensywnie – w drugiej połowie lata. Płatki przybierają różowy odcień z subtelnym białawym przebarwieniem od wewnętrznej strony, skupione wokół purpurowego oczka pręcików z żółtym słupkiem.

Odmiana wyselekcjonowana przez Oswalda Blumhardta z Nowej Zelandii, słynnego hodowcę i kolekcjonera wielu unikatowych gatunków. W 2003 roku otrzymał on za prezentowaną odmianę nagrodę Todda Greshama od Magnolia Society International. Star Wars zdobyła uznanie wśród członków brytyjskiego Królewskiego Stowarzyszenia Ogrodniczego, które w 2002 roku wyróżniło ją tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – aby jak najdłużej cieszyć się zdrowo wyglądającymi kwiatami musimy zapewnić jej od samego początku, bo nie lubi przesadzania, miejsce zaciszne, osłonięte od wiatrów, ciepłe i najlepiej słoneczne, ewentualnie lekko ocienione.

Gleba – dobrze rośnie i ładnie kwitnie posadzona w świeżej, żyznej i przepuszczalnej, ale wilgotnej glebie o lekko kwaśnym odczynie.

Toleruje mrozy do -27°C. Dorosłe okazy zimują dobrze, ale młode przez pierwsze 2-3 lata zaleca się okryć włókniną lub słomą a ziemię obsypać korą.

Wyśmienita na reprezentacyjne stanowiska jako soliter, którego pozazdrości każdy sąsiad. Sprawdzi się również w ogrodach przydomowych o ograniczonej przestrzeni, gdzie wprowadzi egzotyczny klimat.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 wysokość 130-150 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dziurawiec bezwonny Magical Red Fame - Hypericum inodorum Magical Red Fame

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ostrokrzew Lawsona - Ilex × altaclerensis Lawsoniana

Cena: 48.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny 200 cm -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 620.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Rózgowate Rehbraun - Panicum vrgatum Rehbraun

Cena: 23.00 PLN