Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Love Rose HOVARIA®

Hortensja ogrodowa  Love Rose HOVARIA®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty niepowtarzalne, o płatkach układających się rozetowo warstwa na warstwie niczym u róż. Rozwijając się początkowo przybierają biało-seledynowe zabarwienie, by z czasem nabrać głęboko różowych rumieńców z widoczną, subtelnie fioletową pajęczyną unerwienia. Skupione są na szczytach pędów w dorodne, kuliste baldachy. Pokaźne, piękne kwiatostany stanowią niesamowitą ozdobę otoczenia przez całe lato i początek jesieni a przy tym są cenną, miododajną zdobyczą dla pszczół.

Rewelacyjna kompaktowa odmiana, która zachwyca oryginalną budową kwiatów i ich wyjątkowym kolorem. Łakomy kąsek dla koneserów, dopiero zdobywa nasz rynek ogrodniczy.Dorosłe egzemplarze osiągają około 1 – 1,2 m wysokości i 1 m średnicy. Sztywne, wzniosłe pędy tworzą niezwykle gęsta i zwartą bryłę na kształt kuli. Są bardzo bogato okryte ciemnozielonym listowiem. Blaszki o długości około 12 cm przybierają owalny kształt z krótkim, spiczastym wierzchołkiem i drobno piłkowanymi brzegami.


Odmiana wyselekcjonowana została przez japońskiego hodowcę Ryoji Irie w 2012 roku, a następnie opatentowana. Choć jest stosunkowo młodym kultywarem zdążyła zdobyć uznanie wśród znawców. Otrzymała złoty medal na prestiżowej wystawie National Plant Show w Wielkiej Brytanii oraz srebrny na targach Plantarium w roku 2013.

Warunki uprawy:

Stanowisko – świetnie rośnie w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Dobrze by miejsce jej wzrostu osłonięte było od wiatrów, szczególnie tych wiosennych, jeszcze mroźnych.

Gleba – potrzebuje podłoża o dość dużej wilgotności, ale i przepuszczalnej, lekkiej, świeżej. Istotne jest, by dla zachowania wyjątkowego koloru gleba miała obojętny odczyn. Na kwaśnych ziemiach zyska jasnoniebieskie zabarwienie.

Mrozoodporność dobra, lepiej jest zabezpieczyć bryłyękorzeniową kopcem a pędów agrowłókniną lub słomianą matą. Wiosną zaleca się przycięcie dla zintensyfikowania kwitnienia.

Pięknie wyróżni się na kwiatowej, słonecznej rabacie pośród bylin o ciemniejszych kwiatach. Stworzy wyśmienite tło dla niższych gatunków. Niezrównany okaz do donic i pojemników na tarasy i balkony szczególnie o zachodniej ekspozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce 5 litrowej z wymaganą licencją.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Baby Lace® - Hydrangea paniculata Baby Lace®

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 105.00 PLN