Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja Hopcorn Rose Hovaria

Hortensja Hopcorn Rose Hovaria
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:40.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Oryginalna odmiana, która zachwyca wyborną kolorystyką i wyjątkowym wyglądem kwiatów, nie tylko miłośników hortensji. Choć wymaga nieco uwagi, to można polecić ją nawet początkującym ogrodnikom, których zauroczy swym wysublimowanym pięknem.Już z początkiem lata pojawiają się na wierzchołkach pędów kuliste, pełne baldachogrona. Królują ponad kępą zdobiąc ją wyśmienitym, intensywnym różem, który świetnie kontrastuje z głębią koloru liści. Kwiatostany składają się z mnóstwa małych kwiatków z reguły o 4 krągłych płatkach z zawiniętymi do środka brzegami. Skupiają się wokół małego, nieco bledszego oczka. Kształtem przypominają pop-corn. Stanowią wyjątkową ozdobę krajobrazu jeszcze nawet w październiku. Przez te długie miesiące są cennym kąskiem dla owadów, dostarczają miododajnego pyłku

Dorosłe okazy osiągają około 1 – 1,2 m wysokości, formując zwarte, gęste kępy. Sztywne, wzniesione pędy tworzą smukłą kopułę bardzo gęsto okrytą liśćmi. Ciemnozielone blaszki przybierają jajowaty kształt z ostrym zakończeniem oraz gęsto piłkowanymi obrzeżeniami. Ich powierzchnia jest szorstka i pokryta głębokim, nieco jaśniejszym unerwieniem. Stanowi wyśmienite tło dla kwiatów.


W naturze rośnie na obszarze Chin i Japonii. Prezentowana odmiana została wyhodowana w słynnej holenderskiej szkółce Hovaria należącej do Koosa i jego syna Wilko Hofstede z miasta Huissen. Jej nazwa jest połączeniem dwóch pierwszych liter nazwiska hodowców i ziaren kukurydzy, do których podobne są płatki Hopcornu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – potrzebuje lokalizacji zacisznej, osłoniętej szczególnie od mroźnych, wiosennych wiatrów. Wystarcza jej krótka ekspozycja na słońce, odpowiadają jej miejsca ocienione od strony wschodniej, a nawet północnej.

Gleba – lubi świeże podłoże, bogate w składniki próchniczne, przepuszczalne, ale stale umiarkowanie wilgotne. Niezwykle istotny jest poziom pH – dla zachowania czystości i intensywności koloru niezbędne jest utrzymywanie go jak najbardziej zasadowym, a przynajmniej obojętnym.

Mrozoodporność dobra , zaleca się okrycie pędów słomą lub włókniną oraz obsypanie korzeni.

Doskonale urośnie w pobliżu murków, ścian, które pięknie przesłonią. Na ocienionych rabatach w ogrodzie wniesie ożywienie, będzie również urokliwym tłem jako roślina drugiego planu. Posadzona wzdłuż alejek uformuje atrakcyjny szpaler.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Garia - Garrya elliptica

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN