Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Kłosowiec Black Adder - Agastache Black Adder

Cena: 17.50 PLN
Nasza cena: 14.70 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zerwa Scheuchzera -Phyteuma scheuchzeri

Zerwa Scheuchzera -Phyteuma scheuchzeri
Cena brutto za sztukę:14.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 11 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To ciekawa, niewysoka bylina o ładnym pokroju, która zaskoczy niejednego posiadacza oryginalnie rozwijającymi się, uroczymi, misternie wręcz utkanymi kwiatami. Prezentuje się niezwykle lekko i elegancko jednocześnie, a posadzona w grupie kilku sztuk zachwyci intensywnością barw.

Liście odziomkowe formują zgrabne, rozetowe kępy o średnicy dochodzącej do 30 cm. Wyrastają na dość długich ogonkach, blaszki mają soczystą, zieloną barwę i eliptyczno-lancetowaty kształt z nieregularnie karbowanymi brzegami zadartymi ku górze. Wytwarza dość cienkie i nierozgałęziające się pędy, dorastające do 40 cm wysokości, rzadko okryte znacznie węższymi, lancetowatymi listkami.

Wczesnym latem rozpoczyna się proces kwitnienia, na końcach pędów pojawiają się wówczas pierzaste, kuliste kwiatostany o średnicy nie większej niż 3 cm. Każdy z nich składa się z kilkudziesięciu pojedynczych kwiatów. Ich płatki są zrośnięte na kształt rurki, pękatej u podstawy i smukłej, delikatnie wygiętej ku wierzchołkowi. Z czasem pękają w środkowej części tworząc urokliwy lampion i odsłaniając pręciki. Na końcu rurki pojawia się długi słupek, a następnie otwiera się jego trójdzielne znamię. Tak uformowany kwiatostan przypomina najeżoną szpilkami poduszeczkę. Przybiera kolor od jasnego, błękitno-fioletowego po głęboki granat.

Roślina pochodzi z obszarów górskich Europy. Jej naturalne siedliska znajdują się na wapiennych skałach do wysokości 2300 m.n.p.m. głównie w południowych Alpach na terenie Francji, Włoch i Szwajcarii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – roślina lubi miejsca dość jasne, ale chłodne. Najlepsza będzie lokalizacja o ekspozycji wschodniej, stanowiska ocienione w gorących, południowych godzinach.

Gleba – preferuje podłoże żyzne, wapienne, o dobrym drenażu i umiarkowanie wilgotne.

W pełni odporna na mróz na terenie całego kraju, ważne jednak by zimą w miejscu wzrostu nie tworzyły się zastoiny wodne grożące wygniciem.

Idealna do nasadzeń w ogrodach żwirowych czy na półkach skalnych. Na okresowo ocienionych rabatach uformuje atrakcyjne obrzeżenia a posadzony w donicy ozdobi balkon albo taras.

Roślina ukorzeniona w doniczce c1,5
opr.G.D

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięknotka Bodiniera - Callicarpa bodinieri Giraldi

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Bultinck Giant Flowers - Cornus kousa Bultinck Giant Flowers

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN