Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W kątach liści rozwijają się kuliste pąki a z nich okazałe, o średnicy 8 – 10 cm, pełne kwiaty. Złożone z kilkunastu pofalowanych płatków różnej wielkości o nieregularnych brzegach wyglądają niczym czerwono-różowe pompony. Zdobią krzew już od końca lipca, a usuwając te przekwitnięte, nowe może wytwarzać jeszcze na początku października. Nie owocuje.

Liście pojawiają się na ogół dopiero w maju, pełne wigoru, w kolorze energetycznej zieleni, błyszczące z wierzchu. Są trójklapowe z wyraźnie dłuższą, smuklejszą klapą pośrodku, o delikatnie zaostrzonych wierzchołkach i grubo ząbkowanych marginesach.

Gatunek pochodzi z południowo-środkowej Azji, jego naturalne stanowiska znajdują się na terenie Chin i Indii. Przedstawiona odmiana jest kultywarem ogrodniczym, licencjonowana, jedną z serii French Cabaret wyhodowaną przez Pépinières Minier w 2014 roku.

W naszych warunkach klimatycznych dorasta zazwyczaj do około 1,5 m wysokości i do 1 m rozpiętości. Kilkanaście prostych, sztywnych, nieznacznie rozgałęziających się pędów formuje powoli smukłą, dostojną sylwetkę.

Młoda odmiana, niezwykle elegancka, prezentująca się zdrowo i okazale. Potrafi obficie zakwitnąć i cieszyć właściciela tym widokiem do początków jesieni, choć wiosną trzeba wykazać się cierpliwością, bo późno zaczyna sezon.


Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają jej miejsca jasne, w pełnym słońcu, ale w lekkim półcieniu również ładnie urośnie, ważne by było ciepłe i osłonięte od wiatrów.

Gleba – dla uzyskania najładniejszego efektu trzeba zapewnić jej ziemię zasobną, żyzną, o dobrej przepuszczalności i stale, ale umiarkowanie wilgotną, o odczynie lekko kwaśnym. Na podłożu przesuszającym się bądź podmakającym nie otrzymamy atrakcyjnych krzewów.

Toleruje spadki temperatury do około -23°C, zaleca się więc okrycie podstawy krzewu grubszą warstwą liści, ściółki, gałęzi iglaków. Poddaje się formowaniu, można prowadzić jako krzew lub niewielkie drzewko. Warto regularnie, każdej wiosny przycinać roślinę i usuwać przemarznięte pędy – zagęści się i obficiej zakwitnie.

Pięknie prezentuje się jako soliter na przydomowym trawniku. Łatwo komponuje się również na dużych rabatach z zielonymi krzewami, na tle których zachwyci swym kwieciem albo w towarzystwie hortensji lub budleji. Jeśli zapewnimy duży pojemnik a w nim odpowiednią ziemię może stanowić wyśmienitą dekorację tarasu.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5 o wysokości ok.80 ,100cm.


zdj.www.sapho.fr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Melina - Azalea japonica Melina

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Samaritan® - Clematis Samaritan®

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Akant miękki - Acanthus mollis Whitewater

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN