Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 39 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiat jak u wisterii.Bardzo młoda odmiana, jeszcze niespotykana na naszym rynku ogrodniczym a zapewne zyska wielu wielbicieli nie tylko wśród koneserów. Spektakularny pokrój i obfite kwitnienie pozwoliły jej zyskać popularność na Zachodzie Europy teraz wkracza do polskich ogrodów. Musi ją mieć każdy szanujący się kolekcjoner.

Pokrój nie ma sobie równych. Sztywne pędy przewieszają się łukowato, układają kaskadowo, formując zgrabną i niezwykle urokliwą, kulistą bryłę o średnicy dochodzącej u dorosłych okazów do 1,5 m średnicy. Liście bardzo hojnie wyrastają na pędach, ładnie zagęszczając kępę. Mają lancetowaty kształt i ostre wierzchołki oraz spokojny, stonowany zielony kolor. Na ich tle wyśmienicie prezentują się zwisające na szczytach gałęzi długie, bo dorastające nawet do 50 cm długości, smukłe, stożkowate kwiatostany. Przypominać mogą sople lodu. Skupiają ogrom drobnych, rurkowatych u nasady i talerzykowato rozkładających płatki kwiatuszków. Mają one niemal pastelowe, fioletowe zabarwienie z charakterystycznym pomarańczowym oczkiem, roztaczają przyjemną woń i wabią mnóstwo motyli i owadów. Są niebanalną atrakcją przez całe lato.

Odmiana wyhodowana przez Hansa Hansena z amerykańskiej szkółki Walters Gardens z Zeeland w roku 2015 i opatentowana w 2 lata później.

Warunki uprawy:

Stanowisko – typowe dla gatunku, widne w pełnym słońcu lub lekko ocienione i koniecznie osłonięte od porywów wiatru.

Gleba – najbardziej odpowiada jej podłoże zasobne w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i umiarkowanie wilgotne. Starsze egzemplarze dobrze znoszą suszę, nie lubią długotrwałego nadmiaru wody.

Mrozoodporna w pełni ,późną jesienią dobrze jest zabezpieczyć roślinę okrywając kopczykiem lub agrowłókniną. Wiosną trzeba ściąć pędy około 20 cm nad ziemią by pobudzić krzewienie i kwitnienie. W sezonie zaleca się usuwanie uschniętych kwiatostanów.

Fantastycznie prezentuje się jako soliter w reprezentacyjnym miejscu. Pozwala na stworzenie widowiskowych aranżacji skalnych oraz oryginalnie zagospodarowanie ciepłych i słonecznych rabat. Świetnie wygląda w dużej donicy jako atrakcja balkonu lub tarasu.

Roślina trzyletnia ,ukorzeniona w doniczce C 3 , wysokość 50 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Choisia White Dazzler-Choisya ternata White Dazzler

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Night Beacon - Hemerocallis Night Beacon

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja biała- Fuchsia magellanica Alba

Cena: 27.00 PLN