Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mahonia aquifolium Cabaret®

Cena: 110.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc

Hortensja miękkowłosa Willy Blanc - Hydrangea heteromalla Willy Blanc
Cena brutto za sztukę:130.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 130 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nader rzadko spotykana w uprawie roślina, stanowić będzie wyborne urozmaicenie nawet najbardziej bogatej kolekcji. Ładnie rośnie, dobrze zimuje, posiada piękne liście i klasycznie wybarwiające się kwiaty.

To okazałych rozmiarów odmiana, mogąca dorosnąć nawet do 5 m wysokości i blisko 3 m średnicy. Pędy sztywne, rozgałęziające się we wszystkich kierunkach zagęszczają pokrój. Starsze drewniejące, czerwonawe, młode okryte miękkimi włoskami.

Liście lancetowate ostro zakończone i o piłkowanych marginesach, osiągają do 15 cm długości. Po wybiciu z pąków nabiegłe bordowo, z czasem przyjmują głęboki, zielony kolor, a jesienią żółkną. Powierzchnia wyraźnie użyłkowana, szorstka a od dołu delikatnie, srebrzyście owłosiona.

Od czerwca do sierpnia na tegorocznych pędach pojawiają się duże, luźne, kwiatostany o średnicy około 20 cm i dość nieregularnych kształtach. Złożone głównie z drobnych kwiatów płodnych o kremowym zabarwieniu oraz kilkunastu, ułożonych na brzegach kwiatów płodnych. Te są znacznie większe, o 4 krągłych płatkach, białych z czasem nabierających różowego koloru.

Naturalne siedliska gatunku odnaleźć można na lesistych zboczach Himalajów do wysokości 3400 m.n.p.m. na obszarze Chin, Nepalu i Bhutanu po północne krańce Indii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca pół cieniste, ale radzi sobie dobrze również na tych bardziej nasłonecznionych, dobrze jeśli jest osłonięte od podmuchów wiosennych, mroźnych wiatrów.

Gleba – tolerancyjna w stosunku do podłoża, najbardziej odpowiadają jej ziemie świeże o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Toleruje spadki temperatury do około -30°C, zimuje bez konieczności okrycia. Zaszkodzić mogą jej przymrozki późną wiosną, dlatego warto wybrać dla niej zaciszne stanowisko.

Polecana do dużych ogrodów, do rozjaśnienia zielonych aranżacji w zacienianych miejscach, na skraju zagajników. Jako soliter zachwyci swą oryginalnością i pięknym wyglądem przez cały sezon.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3 wys.70 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Reve de Papillon Red

Cena: 42.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Makijaż - Leucothoe fontanesiana Makijaż

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ambrowiec Albomarginata Manon -Liquidambar styraciflua Albomarginata Manon

Cena: 750.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN