Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Princes Diana - Hydrangea macrophylla Princess Diana

Hortensja ogrodowa Princes Diana - Hydrangea macrophylla Princess Diana
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 75 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty pełne, złożone z kilku okółków różnej wielkości, gwiaździście układających się płatków korony. Szerokie u podstawy, zwężają się ku stępionym szczytom i mają zawijające się ku wnętrzu brzegi. Początkowo jasnozielone, finalnie osiągają różowe zabarwienie mieniąc się jego odcieniami: złocistym, łososiowym, malinowym po amarant. Skupione są w dorodne, gęste kwiatostany o średnicy około 20 cm i kulistym, delikatnie spłaszczonym kształcie. Rozświetlają krajobraz nieprzerwanie od czerwca aż do początku jesieni, rozwijając się zarówno na starych jak i młodych pędach.

Należy do tych mniejszych w gatunku, dorosłe okazy osiągają nie więcej niż 1,2 m wysokości i zbliżoną rozpiętość. Pokrój zwarty, zgrabny a sztywne, proste, rozchodzące się na boki pędy nadają mu półkulisty kształt.

Energetycznie ciemnozielone liście przybierają owalny lub odwrotnie jajowaty kształt z widocznie ząbkowanymi marginesami i zaostrzonymi wierzchołkami. Ich powierzchnia jest gęsto i głęboko użyłkowana.

Wprowadzona na rynki ogrodnicze całkiem niedawno, u nas jeszcze mało dostępna. Zachwyca ładną, kompaktową sylwetką i szalenie urokliwymi kwiatami, które obficie pojawiają się w każdym sezonie przez wiele kolejnych lat.

Odmiana powstała w 2008 roku w wyniku skrzyżowania Hydrangea macrophylla x Hydrangea paniculata oznaczana jako H213 i określana również mianem Wow Time. Opatentowana dopiero w 2017 roku przez japońskiego hodowcę Ryoji Irie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca zaciszne, w półcieniu, z rozpraszającym się światłem; najlepsza jest ekspozycja wschodnia lub zachodnia.

Gleba – najładniejsze okazy otrzymamy na ziemiach świeżych, bogatych w próchnicę, o wysokiej przepuszczalności i jednocześnie dobrze wilgotnych, nie przesuszających się.

Toleruje spadki temperatury do około -28°C, w naszej strefie zaleca się kopczykowanie podstawy krzewu jedynie w pierwszych latach uprawy .
Wiosną warto przyciąć a w sezonie zasilać specjalnym nawozem dla hortensji.

To wyjątkowo pięknie prezentująca się odmiana w dużych donicach i pojemnikach jako dekoracja tarasu, balkonu czy wejścia do domu, ale i na wielogatunkowej rabacie przyciągnie swoimi kwiatami wzrok. W nasadzeniu grupowym daje możliwość uformowania barwnego szpaleru, z innymi hortensjami o podobnych rozmiarach stanowić będzie ciekawy akcent kolorystyczny na skraju zagajników czy na tle zielonych drzew i krzewów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.zdj.www.hortensia-hydrangea.fr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża pachnąca Renaissance - Marlis

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola biała Nivea -Populus alba Nivea

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Blanc Coeur Rouge®-Hibiscus moschetos Blanc Coeur Rouge®

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Drżączka Limouzi - Briza Limouzi

Cena: 27.00 PLN