Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Kłosówka miękka Jackdaws Cream- Holcus mollis Jackdaws Cream

Cena: 21.50 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Modrak morski jadalny - Crambe maritima

Modrak morski jadalny - Crambe maritima
Cena brutto za sztukę:17.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 17 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Oryginalny pokrój i barwa liści oraz ładne kwiatostany zachęcają do posadzenia tego okazu w swoim otoczeniu. Nie należy do często spotykanych gatunków w naszych ogrodach, niewątpliwie zwróci na siebie uwagę.

To bardzo trwała bylina wieloletnia o mocnych korzeniach i mięsistych, wzniosłych i rozgałęziających się łodygach. Formuje bujne, nietuzinkowo prezentujące się kępy osiągające zwyczajowo 30 – 50 cm wysokości, w okresie kwitnienia – do 75 cm i około 60 cm średnicy.

Liście okazałe, długie nawet na 40 cm i szerokie do 30 cm. Te u podstawy kępy ogonkowe, kolejne siedzące. Blaszki mają jajowaty kształt, bywają pierzastowrębne lub niemal klapowane, ich powierzchnia i brzegi są bardzo pofalowane, tworzą niepowtarzalne formy. Przebarwiają się wyraźnie niebiesko-zielonkawym kolorem, a niekiedy uwidacznia się dodatkowo purpurowe użyłkowanie.

W maju i czerwcu ponad kępę liści wybijają proste, grube, rozgałęziające się pędy zwieńczone baldachogronami. Skupiają one liczne, czteropłatkowe, drobne kwiaty o średnicy 1,5 cm w kolorze śnieżnej bieli, roztaczające przyjemny, miodowy aromat. Owocem są krągłe, jednonasienne łuszczyny.

Naturalne stanowiska rośliny znajdują się głównie na wybrzeżach południowej Anglii i Norwegii, północnej Francji i Danii, wyspach leżących na Bałtyku. Mniejsze skupiska porastają kontynentalne brzegi Skandynawii i Niemiec, na naszym wybrzeżu jest gatunkiem poszukiwanym.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca dobrze nasłonecznione.

Gleba – najbardziej odpowiada mu podłoże żyzne, zasobne, lekkie i przepuszczalne, o pH od obojętnego do zasadowego. Dobrze znosi okresy suszy.

W pełni mrozoodporny, zimuje bez konieczności okrywania na terenie całego kraju, jesienią zazwyczaj zupełnie znika znad gruntu, pozostaje jedynie masywny, korkowaciejący pęd podziemny.

Stanowi fantastyczne urozmaicenie ogrodów skalnych i aranżacji żwirowych. Jest oryginalnym uzupełnieniem bylinowych rabat, zarówno jego białe wiosenne kwiaty jak i później efektowne ulistnienie. Poza walorami dekoracyjnymi wykorzystywana może być również jako roślina jadalna – jeszcze małe, młode pędy należy okopczykować i okryć ciemnym pojemnikiem, gdy uzyskają około 20 cm nadają się do cięcia i spożycia, smakując jak szparagi.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina , ukorzeniona w doniczce C-3,5.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata MAGICAL FLAME ®-Hydrangea paniculata Magical Flame ®

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Winorośl amurska -Vitis amurensis

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Halezja karolińska Ośnieża - Halesia carolina

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja piłkowana Blue Bird-Hydrangea serrata Blue Bird

Cena: 32.00 PLN