Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Together - Hydrangea You and Me Together

Hortensja ogrodowa Together - Hydrangea You and Me Together
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 45 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty ściśle skupione w okazałych, półkulistych kwiatostanach o średnicy 25 cm. Zapierają dech w piersiach od czerwca aż do chłodnych jesiennych dni. Pojedyncze kwiaty półpełne, złożone z kilku okółków kształtnych, owalnych płatków korony, przypominają drobne różyczki. Rozwijają się sukcesywnie, najpierw przybierając barwę seledynową. Z czasem mienią się odcieniami różu, od pudrowego po intensywny karmin – jeśli gleba ma odczyn zasadowy lub przyjmują niebieskie kolory, od błękitu i jasnego fioletu po kobaltowy, gdy odczyn jest kwaśny. Kończąc kwitnienie nabierają zielonych tonacji.


To bardzo zdrowo prezentująca się i pełna wigoru odmiana o silnych korzeniach, mocnych, pięknie ulistnionych pędach oraz kwiatach, które długi czas utrzymują się na roślinie, dając fenomenalny festiwal barw.

Sztywne, proste pędy dorastają zwyczajowo do 1 – 1,2 m wysokości. Tworzą zwartą, zgrabną sylwetkę o średnicy około 80 cm.

Liście podobne do innych z gatunku, lecz nieco mniejsze. Blaszki w kształcie szeroko jajowatym lub owalnym, z drobno ząbkowanymi obrzeżeniami i ostrymi wierzchołkami. Powierzchnia głęboko użyłkowana, lśni ciemną, zdrową zielenią.


Odmiana należąca do serii You and Me wyselekcjonowana przez Ryoji Irię w Japoni i wprowadzona na europejskie rynki ogrodnicze w roku 2005. W rok później jej uroda została doceniona na targach Plantarium 2006, gdzie zdobyła brązowy medal, a holenderskie stowarzyszenie KVBC nagrodziło ją medalem złotym.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca pół cieniste, osłonięte zarówno od porywów wiatru jak i upalnego, parzącego słońca w południe.

Gleba – preferuje podłoże z dużą zawartością składników próchnicznych, przepuszczalne i świeże a jednocześnie o stałej, co najmniej umiarkowanej wilgotności.

Toleruje spadki temperatury do około -23°C, zaleca się kopczykowanie podstawy pędów szczególnie w pierwszych latach uprawy jak i okazów rosnących w chłodniejszych regionach kraju. Te w pojemnikach przenosimy do nieogrzewanych pomieszczeń. Wiosną można wykonywać mocniejsze cięcie. W sezonie należy zasilać nawozem do hortensji, a jeśli chcemy utrzymać przez lata niebieskie zabarwienie to preparatem dedykowanym do tego typu kwiatów.

Będzie fantastycznym akcentem na tarasach i balkonach jako egzemplarz w donicy czy pojemniku, a postawiona przed wejściem do domu będzie wyborną dekoracją. Na trawiastych przydomowych skwerach, w małych ogrodach czy na skraju zagajników świetnie rozjaśni i ubarwi krajobraz. Chętnie wykorzystywana przez florystów do kompozycji bukietowych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Georg Arends-Azalea japonica Georg Arends

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rutewka Delavay'a Hewitt’s pełna-Thalictrum delavayi Hewitt’s Double

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Sangria-Panicum Sangria

Cena: 32.00 PLN