Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ambrowiec Albomarginata Manon -Liquidambar styraciflua Albomarginata Manon

Ambrowiec Albomarginata Manon -Liquidambar styraciflua Albomarginata Manon
Cena brutto za sztukę:750.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 750 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W Polsce nie należy do popularnych drzew, a warto o nim pomyśleć bo ma atrakcyjnie prezentujące się przez cały rok listowie. Ciekawa alternatywa bądź uzupełnienie dla klonów.

Drzewo o powolnym tempie wzrostu, osiągać może około 5 – 7 m wysokości. Wytwarza wyraźny, prosty przewodnik z nieregularnie rozchodzącymi się pędami bocznymi, formującymi luźną, dość smukłą, piramidalną sylwetkę o rozpiętości 2 – 4 m. Okryty ciemnobrunatną, spękaną korą.

Ulistnienie pozostaje dekoracyjne przez cały sezon. Blaszki osadzone są na długich ogonkach, skrętolegle i bardzo gęsto. Kształtem przypominają te klonowe – złożone z 5 wyraźnie widocznych, wydłużonych klap. Każda o ostrym zakończeniu i drobno ząbkowanym brzegu. Ich lekko lśniąca powierzchnia przyjmuje ciemnozielony kolor z nieregularnymi kremowo-białymi marginesami. Jesienią natomiast oblewają się wieloma odcieniami różu i czerwieni.

W maju wydaje kwiaty, ale są one niepozorne, żeńskie zielone zwisają na długich szypułkach, męskie skupione w żółtych gronach. Wytwarza kuliste owoce o średnicy około 3 cm.

Gatunek pochodzi z Ameryki Północnej, jego naturalne stanowiska rozciągają się od Środkowej Kanady po Meksyk a nawet górzyste obszary w Gwatemali.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje lokalizację w pełnym słońcu.

Gleba – wymaga podłoża głębokiego, zasobnego w składniki próchniczne, najlepiej o średniej wilgotności i lekko kwaśnym do obojętnego pH.

Dorosłe okazy tolerują spadki temperatury do około -27°C, a więc mogą zimować w Polsce. Młode egzemplarze przynajmniej przez pierwsze 3 lata lepiej jest zabezpieczyć przed nadejściem mrozów.

Dostojnie prezentuje się jako samotnie rosnące drzewo przy ścianach i murach albo trawiastych, słonecznych skwerach. Urozmaici również aranżacje oparte o barwne liście w większych ogrodach czy parkach. Drewno cenione w stolarstwie a żywica jest składnikiem do produkcji gum do żucia.


Przedmiotem sprzedaży jest drzewo ukorzenione w doniczce C-15 , o wysokości 200,240 cm,

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Asimina triloba - Urodlin Trójłatkowy

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN