Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Fireball®- Hibiscus moscheutos Fireball®

Cena: 35.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Astrantia Dark Shiny Eyes

Astrantia Dark Shiny Eyes
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 29 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Młoda odmiana o wyrazistym kolorze kwiatów opartym o spektakularny kontrast, które nie pozostaną niezauważone również z uwagi na swój intrygujący kształt. Właściwie możemy posadzić ją w dowolnym miejscu ogrodu, bo nie ma szczególnych upodobań i wszędzie sobie ładnie radzi a jej kompaktowe rozmiary i elegancka sylwetka czynią ją uniwersalną rośliną.

Liście odziomkowe osadzone na dość długich, sztywnych ogonkach, formują zgrabne, zwarte kępy o rozpiętości dochodzącej do 60 cm. Blaszki o szerokości nawet 20 cm, pięciokątne w zarysie, głęboko, dłoniasto powcinane z atrakcyjnie, gęsto ząbkowanymi marginesami. Ich powierzchnia ma barwę ciemnej zieleni stanowiąc doskonałe tło dla kwiatów. Te unoszą się ponad listowiem na nieco cienkich, ale wyprostowanych pędach o wysokości blisko 60 cm. Choć właściwie nagie, bo tylko z rzadka pojawiają się na nich małe, siedzące liście, to bardzo ładnie rozgałęzione i zwieńczone oryginalnymi kwiatostanami. Mają one postać pojedynczych, półkulistych baldachów, niewielkich ale bardzo licznie obsypujących roślinę w lipcu i sierpniu. U podstawy tworzy się okółek spiczasto zakończonych pokryw intensywnie wybarwiających się mocnymi tonami czerwieni z nutą różu. Otacza on kopułkę drobnych kwiatów właściwych mieniących się srebrzyście i zakończonych maleńkimi, puchatymi główkami w kolorze karminowym.

Warunki uprawy:

Stanowisko – tolerancyjna względem nasłonecznienia, najlepiej rośnie w miejscach półcienistych, ale doskonale radzi sobie także w pełnym słońcu jak również w ciemniejszych zakątkach.

Gleba – najważniejsze by ziemia była stale choć umiarkowanie wilgotna i wysoce przepuszczalna, dobrze jeśli jest żyzna, zasobna w składniki pokarmowe i świeża.

Mrozoodporność dobra, dorosłe okazy zimują bez okrycia nie doznając uszkodzeń, młode egzemplarze warto w pierwszych latach uprawy zabezpieczyć przed nadejściem zimy.

Świetnie zaprezentuje swe walory na skraju zagajników, gdzie w migoczących promieniach słońca przebijających się przez korony drzew lśnić będą jej kwiatostany. Doskonale uzupełni wielogatunkowe rabaty w ogrodach wiejskich i naturalistycznych oraz na kwietnych łąkach. Bardzo lubiana przez florystów i chętnie wykorzystywana w bukieciarstwie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Cedrówka chińska-Cedrela chińska-Toona sinensis Flamingo

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Peppermint- Kalmia latifolia Peppermint

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kasztanek jarzębolistny-Xantoceras sorbifolium

Cena: 165.00 PLN